Kuru incirin vücudumuza faydaları nelerdir

İncir tadına doyum olmayan meyvedir. Yazın bol bol tükettiğimiz incirin kurusunuda kışın ve her zaman tüketebiliriz.
Kuru incirin vücudumuza faydaları nelerdir
İncir ağacını bilirsiniz çok arsızdır bakmışsınız taşı ikiye yarıp ortasından çıkmış değilmi. Ben şahsen tanık oldum. Her yerde büyür fakat her ağacın inciride lezzetli olmaz. Her neyse bu arsızlığın nedeni belki insanlar beni yesin ve faydalarımdan yararlansın olabilir.

Yeşili gibi kurusuda çok faydalı olan inciri bol bol tüketmeliyiz. İncirin faydalarını yazmıştık bu yazımızda da kurusunun faydalarını yazmak istedim. Vücudumuza ne gibi yararları var neye iyi gelir okuyalım bakalım.

Kuru incirin vücudumuza faydaları gerçekten çok büyük direk vücudun temeline yarıyor.

Günümüzde kanser hastalıkları yaygınlaştı kuru incir tüketimi bağışıklık sistemini güçlendirdiği için kansere karşı koruyucudur.

Hamile kadınların çok tüketmesi gerektiği meyvedir nedenmi kemik gelişimini ayrıca çocuklarda kemik gelişimini sağlladığı için çok tüketilmelidir.

Yaşlıların büyük sorunu olan kemiklerin erimesidir yani insanlar yaşlandıkca kemikleride yaşlanır eski güçünü kaybeder kemiklerin güçlü olması için yaşlılar bol bol kuru incir yiyebilir kemik erimesini önleme etkisi vardır.

İçeriğindeki protein sayesinde hüçreleri tamir eder ve yeniler.
Kansızlık giderek artmaktadır nedenlerinden biri sağlıksız beslenmektir. Çünkü günümüzde hazır gıdalar aldı başını gidiyor içeriğinde kimyasal maddeler içerdiği için sağlığımızı olumsuz etkilemektedir. Kanın güçlenmesi için demir minerali gerekir kuru incir zengin demir minerali içerdiği için kanı güçlendirir.

Kemik hastalıklarına ve gelişim bozukluklarına iyi geldiği görülmüştür.
Şeker hastalarıda tükete bilir nedenmi kan şekerinin hızla yükselmesini önleme etkisi vardır.
Büyük kolesterol bilindiği gibi çok tehlikelidir kuru incirin kandaki koleterol düzeyinin düşürülmesi gibi yararıda vardır.

Bağırsaklarda toksik maddeler vardır. Bunlar atılması gerekir ve kuru incir bağırsaklardaki toksik maddelerin atılmasına yardımcı olur.

Gördüğünüz gibi kuru incirin vücudumuza büyük faydaları var. Bu yazımızı okuyunca biliyorum sizde evinizden eksik etmeyeceksiniz.

Yorumlar