Varis hastalığı neden olur

Varis hastalığı en çok kadınların sorunudur. Erkeklerde nadir görülür. Kan damarlarındaki kapakların düzensiz çalışması. Damarların büyümesi ve şişmesi varis hastalığını ortaya çıkmasına neden olur. Genelde bacağın alt kısımlarında görünür kadınlar görünmesinden rahatsız olur. Kötü görüntü ortaya çıktığı için kısa etek giymekten korkar hale gelen kişiler vardır olumsuz yönde psikolojik rahatsızlık verir.
Varis hastalığı
Peki neden ortaya çıkar aslında en büyük neden fazla kilolardır. Vücuttaki fazla yağlanma bir çok hastalığa neden olduğu gibi varis hastalığınada neden olmakta. Damarlar fazla yağların yüzünden görevini yapamaz gerekli kan akışı sağlanmaz ortaya olumsuz sonuçlar çıkar. Fazla kilolarınızdan kurtulmalısınız.

Varis neden olur

Ayakta fazla durmak. Fazla kilo, kan damarlarındaki kapakların düzensiz çalışması veya jartiyer kullanmak bu gibi nedenler varis oluşmasının başlıca nedenleridir.

Belirtileri nelerdir

Deri yüzeyinde damarların şekil değiştirdiği görürsünüz eğri, büğrü görünüme neden olur ve şişer. Deri normal rengini kaybeder.  Ayak bileklerinde şişme görülür. Banyodan sonra, aybaşı halinde, sıcak havalarda veya uzun süre ayakta kaldıktan sonra, yorgunluk, bacaklarda ağrı, karıncalanma ve dolgunluk hissedilir.
Varis hastalığının başlıca belirtileri bunlardır.

Tedavisi için ne yapılmalıdır

Tedavisi için ilk önce doktora gidip muayene olunmalı tedavi doktorunuzun önerileri üzerine yapılmalıdır. Sülük tedavisi gibi bir çok yerde çelitli yöntemler uygulanmakta ve söylenmektedir bence siz ilk önce doktora görünün.

Yorumlar