Türk hamamına gitmenin faydaları

İş yorgunluğunuzu gidermenin en iyi yolu hamama gitmektir.

Eskiden hamama daha çok gidilirdi günümüzde yeni nesiller için eski popilerliği kalmasada eski dediğimiz orta yaşlardaki kişiler hamamın faydalarını bilmekteler. Özellikle ağrısı sızı olan kişiler hamama gitmeyi tercih eder. Sadece ağrı sızı değil hamama giden terler derlerya hani aslında bu terlemenin faydası oldukca fazla vücudu dinlendirmenin en iyi yoludur. Eskiden temizlenmek ve rahatlamak için gidilen hamamlara şimdilerde eğlenme amacında gidilmektedir. Aslında haftada birkez olsun gidilmesi gerekir haftanın yorgunluğunu atmanın en iyi yoludur.
hamama gitmenin faydaları

Hamama gitmenin faydaları nelerdir 

Vücut hamam sayesinde toksin atar. Yağ yakımı yapılır. Bu nedenle kilo vermek isteyen kişilere de önerilir.
Sıcak hava ve buharın etkisi ile vücudunuzda gözenekleri dolduran tüm kirler yumuşar. Yapılan kese ile tüm gözenekler açılır. Böylece hem cildiniz ölü deriden arınır hem de daha fazla oksijen alır.Lenf sistemi temizliğini arttırır.(Kılcal bölgelerden kan damarlarını terk eden maddelerin tekrar dolaşıma geri dönmesini sağlar)
Alerjik ya da astım yüzünden oluşan sinus tıkanmalarını açar.
Stresi alırak zihninizi dinlendirir.
Ölü hücreleri ciltten uzaklaştırarak cildi temizler,alttan taze deri çıkmasını sağlar ve cildin genç ve taze kalmasını sağlar.
Enfeksiyonlar ve kanser hastaları için son dönemlerde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu hastalıklarada önemli avantajlar sağlar.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Hamama gitmeden önce her hangi bir hastalığınız varsa kalp hastalığı gibi sıcak suyun bir zararı olup olmayacağını öğrenmelisiniz çünkü hamamın suyu sıcaktır. Sıcakta damar genişler, su kaybı olur ve kalp hızlanır kalp hastaları için tehlikelidir.

Yorumlar