Sol kol uyuşması neden olur

Sol kol uyuşması nedenleri farklılık gösterir. Sinirlerin sıkışması veya hasar görmesi sonucu uyuşma, ağrı ve karıncalanma meydana gelir. Sorunları çözmek için mutlaka hekim yardımı alınması gerekir. Uyuşma ve karıncalanma sizde varsa mutlaka doktora gitmelisniz.
Sol kol uyuşması

Sol kol neden uyuşur ve karıncalaşır başlıca nedenleri

Kırık sonucu uyuşmalar ortaya çıka bilir. Parmak, dirsek, kol veya köprücük kemiği kırılması sol kolda uyuşmaya neden olabilir.
Sinir sıkışması ve sinirlerin hasar görmesi gibi durumlarda uyuşmalar görülebilir. Sol koldan merkezi sinir sistemine giden sinir sıkışır ve kan dolaşımını engeller. Engellenen kan dolaşımı uyuşmayı ortaya çıkarır. Sinir sıkışması ve hasar görmesinin başlıca nedenleri diyabetik nöropatidir. Metabolik sorunlar, toksinlere maruz kalma, sakatlanmadan dolayı periferik nöropati ve enfeksiyonlardır.
Omuzdaki sinyalleri omurgaya gönderen brakial sinir ağının yaralanmasıda bir nedendir. Brakial sinir ağının yaralanma nedeni de eldeki sinirlerin yırtılması ve sıkıştırılması gibi durumlarda ortaya çıkar.
Koltuk değneği kullanan kişilerde görülür. Nedenide sinirlerin baskıya maruz kalmasıdır.

Sol kolda uyuşma ve karıncalanmanın diğer nedenleri

Kistler
Felç
Dirseğe dayanma
El bileğini fazla kullanma
Boyun fıtığı
Kalp krizi
Kalp rahatsızlıkları
Ağırlık taşıma
Uzun süre hareketsizlik
Vitamin eksikliği B12 vitamini
Bir çok neden sol kolda uyuşmaya ve karıncalanmaya neden olabilir. Tedavi için mutlaka neden kaynaklandığı bilinmelidir. Nedenini öğrenmek içinde kesinlikle doktora gidilmesi gerektiğini unutmamalıyız.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Çalışan Candy Crush Saga Sonsuz Hile Programı İndir 2018

Ağaçlar ve taşlardaki yosunlara bakarak yön bulma yöntemi

PERSPEKTİF NEDİR? ÇEŞİTLERİ NELERDİR? KISACA

Kaplumbağaların özellikleri nelerdir

Önerilen Göbek Eritme Diyetleri

Yılanların özellikleri nelerdir

Kuru öksürük tedavisi için öneriler