Sol kol neden ağrır, sol kol ağrısı nedenleri

Sol kol ağrısı hissedenlerin aklına ilk gelen ağrılar kalple alakalımı acaba kalp krizi riski var gibi şeyler işet aslında her sol kol ağrıması kalple alakalı değildir. Her sol kol ağrısı kalp krizi belirtisimi? Hayır değildir bir çok neden ağrılara neden olabilir. Fakat ağrı birden bire oluşuyorsa ihmal edilmemelidir. Kullanılan ilaçlar, gün içinde yapılan aktiviteler, aşırı stres ve daha bir çok neden.
Sol kol neden ağrır

Sol kol ağrısı nedenleri nelerdir

Gün içinde işiniz gereği yada spor yapıyorsanız kol kaslarına aşırı yüklenildiyse kasların ağrı yapması gayet normaldir. Psikolojik nedenler aşırı stres de sol kol ağrısına neden olur.
Kalp rahatsızlıkları da sol kolda ağrıya neden olur. Sol kolda batma ve göğüste sıkışma gibi belirtiler varsa kalp krizi belirtisi olabilir. Bu gibi durumlarda acil hastaneye gidilmesi gerekir.
Sol kol ağrısının bir nedeni de dolaşım buzkluğu olabilir. Kan dolaşım bozukluğu sol kol ağrısı, kolda uyuşma ve üşüme sorunlarıyla kendini belli eder.
Kullanılan ilaçlarda ağrıya neden olabilir. İlaç kullanımından sonra ağrılar oluşuyorsa mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sol kol ağrısı tek bir nedene bağlı değildir. Bir den fazla etken ağrılara neden olmaktadır. Ani oluşan ve uzun süre geçmeyen ağrılarda kesinlikle doktora gidilmesi gereklidir. Kalp rahatsızları sol kola vurduğu için ihmal edilmeye gelmez. Sağlık herşeyden önemlinolduğu için tekrar tekrar söylüyorum mutlaka doktora gidilmeli.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Çalışan Candy Crush Saga Sonsuz Hile Programı İndir 2018

Ağaçlar ve taşlardaki yosunlara bakarak yön bulma yöntemi

PERSPEKTİF NEDİR? ÇEŞİTLERİ NELERDİR? KISACA

Kaplumbağaların özellikleri nelerdir

Önerilen Göbek Eritme Diyetleri

Yılanların özellikleri nelerdir

Kuru öksürük tedavisi için öneriler