Laptopun ekranı yan döndü nasıl düzeltebilirim

Laptopunuzun ekran yan döndü diye sakın korkmayın çözümü burda!

Laptop kullananların henüz öğrenmediği kısayollardan biriside ekranı sağa ve sola çevirme tuşlarıdır. Bilgisayarınızı kapattınız herşey yolunda her hangi bir sorun yok değilmi fakat tekrar açtığınızda ekranın sağa veya sola dönük olduğunu fark ettiniz aklınıza acaba bilgisayarım bozuldumu sorusu gelebilir.
Laptopun ekranı yan döndü
Çünkü bende kendi kendime bu soruya çevap aramıştım ufak bir araştırmam sonucu olayı hemen çözdüm ve bilmeyenler için paylaşmak istedim.

Ben bilmiyordum öğrendim olurya bilmeyen arkadaşlarda vardır. Yapacağınız işlem çok basit ctrl, alt ve sağ sol tuşları bu sorunu ortadan kaldırıyor ve istediğiniz zaman bu tuşları kullanarak ekranı çevire bilirsiniz.  

Bu kısayollar işletim sistemi: Windows 8-7-XP içindir.
Laptopun ekranı yan döndü

Laptopun ekranı döndü nasıl düzeltebilirim çözümü

Klavye resminde gördüğünüz gibi ctrl ve alt tuşlarına basılı tutarak ileri geri ok tuşlarına basarak ekranı normal hale getirebilir ve tekrar istediğiniz tarafa döndüre bilirsiniz. Ekranı normal hale getirmek için ctrl ve alt tuşlarına aynı anda basılı tutarak yukarı ok tuşuna bastığınızda ekran eskisi gibi normal hale gelecektir.

Laptoplarda ekran ekran 3 tuşla nasıl döndürülür öğrenmiş olduk bu tarz sorunları öğrendikce paylaşmaya devam edecem yorumlarınızı bekliyorum saygılarımla.

Yorumlar