Cuma, Kasım 13, 2015

Her gün bir diş sarımsak yutmanın faydaları

Günlük hayatta bizi en çok halsizlik, yorgunluk, bıkkınlık ve enerji düşüklüğü gibi sorunlar etkilemektedir.
sarımsak yutmanın faydaları
Her gün yutacağınız bir diş sarımsak sizi bu sorunlardan kurtaracaktır neden yemiyoruzda yutuyoruz çiğnendiğinde koku yapar hem sizi hemde çevrenizdekileri rahatsız eder en sağlıklısı yutmaktır.

Sarımsak doğal antipiyotik kaynağımızdır. Günde bir diş sarımsak yutmanın faydalarından bahsedeceğim. Faydalarının hepsini saymaya gerekyok zaten ne kadar faydalı olduğunu bilmeyen yoktur.

Başlıca günlük hayatta bize ne gibi faydası olacak onu anlatmaya çalışacağım bende günde bir diş sarımsak yuttuğum için gördüğüm yararları anlatmak istedim.

Bilimsel olarak kanıtlanmış fakat yinede kişilerin aklında soru işareti kalmakta yaşayan biri anlatınca daha güven vermekte değilmi.

Akşam yatmadan önce ve sabah evden çıkmadan sarımsak yutuyorum bir diş sarımsağı ikiye bölüyorum yarısını akşam, yarısınıda sabah kahvaltı yaptıktan sonra yutup işe gidiyorum. Bana en büyük faydası yorgunluk, halsizlik ve uykuyu alamıyordum bu sayede çok rahatladım.

Günümüzde iş hayatı yorucu ve stresli geçiyor bir diş sarımsak sizi çok rahatlatacaktır eğer mide rahatsızlığınız yoksa tavsiye ederim. Aşırıya kaçmadan günde yarım diş veya bir diş tabi bu sarımsağın dişinin büyüklüğüne bağlı benim ikiye böldüğüm iri olduğu için yarısını yutuyorum.

Deneyin faydasını hissedeceksiniz gün boyu yüksek enerji, zindelik, halsizlik, bıkkınlık gibi sıkıntılarınız gidecektir. Saç dökülmesi varsa saçlara faydası olduğu için dökülmesini azaltacak veya giderecektir.

Vücudumuza sarımsağın daha bir çok faydası vardır ben sadece günlük hayatta bizi en çok etkileyen sorunlardan bahsettim. Aşırıya kaçmazsanız her hangi bir zararını görmezsiniz zaten bilimsel olarakta sarımsağın faydaları kanıtlanmıştır. Gastrit ve reflü gibi rahatsızlıklarınız varsa doktora danışmalısınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder