Haksız yere otoparka çekilen araçlar

Bir yazıda okumuştum istanbul trafik vakfı mı? yoksa araç çekme mafyası mı? diye bir yazı okumuştum başıma gelince daha iyi anlıyorum ve bu iki sorunun cevabını arıyorum. Vatandaş parayı kolay kazanmıyor alın terini haksız yere bir çırpıda elinden alıyorlar biz bu kafayla gidersek hukuk devleti zor oluruz. Yetkililer artık bunlara el atmalıdır bu kadar basit olmamalıdır.
Ülkemizde hukuksuzluk giderek artmakta türkiyede hukuk olduğunu sanmıyorum çünkü devlet hep vatandaşın cebine göz dikmiş durumda. Devlet sabah akşam düşünüyor ne vergisi çıkarırsak vatandaşın cebinden parasını alırız. Aslında böyle olmaması lağzım resmen kanunsuzluklar diz boyu olmuş batıyoruz. Haksız yere otopark üçreti ve haksız yere otoparka çekilen araçlar.
Geçen gün hastaneye acile gittim hastanenin otoparkı dolu ne yapacaksınız araçımı müsait bir yere çektim yarım saat sonra araçı otoparka çekmişler. Yıllık vergisini ödediğimiz halde otopark üçreti üstüne birde ceza hukuk nerde kaldı. Kanuna göre yarım saat arayla iki tane uyarı kağıdı konması gerekir. Her araç çekilmez hastanenin önünde trafiği engellemiyorsa yeri müsaitse neden çekerler araçı trafik memurlarının umrundamı araç sahipleri onlar parasına bakıyor insanda düşünme kabiliyeti var bizim insanımızda tek taraflı düşünme özelliği hep ön plana çıkmıştır. Oysaki insan düşünürken karşı tarafıda düşünmelidir. Haksız yere araçınızın otoparka çekildiğini düşünüyorsanız kesinlikle şikayet edin aman boşver demeyin.

Hiç yorum yok