Dizel araba neden gaz yemez

Otomobil kullanan kişilerin ortak sorunu olan dizel arabalarda sürücünün gaz pedalını sonuna kadar bastığı halde otomobilin gaz yememesidir.
araba neden gaz yemez
Peki otomobil gaz pedalına sonuna kadar basıldığı halde neden gaz yemez bunun cevabı çoktur tek sorunu olan birşey değildir.

Araba bir çok neden den dolayı gaz yemez bunların bazıları şunlardır; baskı balatanın bitmesi, pompa, ucuz mazot, tesisat arızası, turbo, enjektörler, selenoid valfi arızası, filitre kirlenmesi gibi bir çok nedenden kaynaklanır.

Özellikle toplumuzda ucuz mazot satan yerlerden yakıt almak ve araca zararı olacakmı diye düşüncelerin olmaması sonrası daha masraflı arızalar ortaya çıkarmaktır. Yakıt alırken devamlı aynı yerden almaya dikkat ediniz ben devamlı aynı yerden alıyorum.

Aracınızın bakımını gününde yaptırın birşey olmaz deyipte ihmal etmeyiniz. Yukarda araç neden gaz yemez nedenlerinden başlıca olanlarını saymıştık siz tamirci değilsiniz nasılki hasta olunca doktora gidiyorsunuz bu durumla karşılaşınca da kesinlikle otomobil ustalarına başvurmalısınız.

Bir çok tamirci ustası vardır aralarında işten anlamayanıda çoktur ustayım diye geçinirler tanıdığınız işibilen ustalara gidiniz eğer tanıdığınız usta yoksa bir kaç yere daha sorunuz. Ben size güler oto yu tavsiye edebilirim fakat yanlızca istanbulda olanlara yardımcı olabilir.

Güler oto istanbul bağcılar güngören sanayi sitesinde yaklaşık 10 yıldır hizmet vermektedir. Telefonla arayarak bilgi alabilirsiniz. İletişim Fatih usta: 0542 711 10 19 bu numarayı arayarak kendisinden bilgi alabilirsiniz işinde uzmandır.

Yorumlar