Diş fırçalaması nasıl yapılmalı

Yumuşak fırça kullanılması dişlerin aşınmasını önler sert fırçalar ileride dişlerin aşınmasına neden olur sağlıklı dişlere sahip olayım derken sağlıksız dişler ortaya çıkar.
Diş fırçalaması

Doğru şekilde dişler nasıl fırçalanır

Kimi insan dişlerini her gün fırçalaması gerekirken kimide haftada bir kere fırçalasa yeterlidir diş fırçlarken yapılan yanlışlardan biride sadece önleri fırçalayıp arkalarını fırçalamamaktır. Doğrusu arkaları önlerden daha çok fırçalamaktır.

Ben günde 1 kere diş fırçalasam bana yeterli diyorsanız o zaman saatini iyi ayarlamalısınız siz gece yatmadan önce dişleri 4-5 dakika boyunca fırçalamalısınız. Bu 4-5 dakikanın 3 dakkasını dişlerin arkasını fırçalayarak geçirmelisniz.

Diş nasıl fırçalanmalı

Dişlerin tüm yüzeylerinin fırçalanmasına dikkat edilmelidir. Genelde yaptığımız hata hep önleri fırçalıyoruz. 4 dakika fırçalıyorsak 3 dakikasında önleri temizliyoruz.

Öncelikle arkalardan ve iç kısımlardan başlamalı fırçalamaya, 3 dakika buna ayrılmalı. Son 1 dakikasında ise önleri fırçalayabilirsiniz. Buna riayet edilirse, hekim kontrolü ile birlikte dişlerde kolay kolay problem olmayacaktır.

Doğru diş fırçalama bu şekilde olur eğer sağlıklı dişlere sahip olmak istiyorsanız bu önerilere dikkat etmelisiniz. Bunları kafamdan yazmıyorum araştırıyorum doğru olanı burda paylaşıyorum. İnsanlara faydalı olmak beni mutlu ediyor.

Yorumlar