Çiçek diplerinde oluşan böceklerden kurtulma

Evde veya ofisinizde çiçek bakmayı çok seviyorsunuz fakat çiçeklerin toprağında böçeklenme ve küçük sinekler eksik olmuyor. Bu durum sizin canınızı sıkabilir.
Çiçek diplerinde oluşan böceklerden
Anlatacağım bu yöntem sayesinde canınızı sıkmanıza gerek kalmayacak çünkü denenmiş ve sonuç alınmış bir yöntemi anlatacağım.

Saksı çiçeklerinin toprağındaki böcekler ve çiçek sinekleri nasıl yok edilir

Genelde bayanlar saksıda çiçek büyütmeyi sevmekte nadir de olsa erkeklerin de çiçek büyütme gibi hobisi vardır. Saksıda büyüttüğünüz çiçekler ortama ayrı bir hava ve güzellik katar bazı kişiler rengarenk değişik türlerde çiçekler büyütür.

Çiçek diplerinde böçek ve sinek eksik olmaz. Bu yazımızda bu böçekler ve sinekler den nasıl kurtulacağınızı anlatacağım. Denenmiş ve kısa zamanda sonuç alınmış bir yöntemdir çünkü evimdeki çiçekler de böceklenmişti ve ufak ufak sinekler eksik olmuyordu şimdi ne böcek kaldı nede sinek.

Çiçeklerinizi böceklerden nasıl koruyabilirsiniz, Çiçekler böçeklenirse ne yapılmalı? çözümü

Sigara izmaritlerinden yapacağımız su sayesinde kurtulacağız. Evinizde sigara içen varsa 10- 15 tane izmariti su dolu su bardağının içine koyacağız evinizde sigara içen yoksa dışarıdan toplayacağız bir hafta kadar bekleyeceğiz su sapsarı olacaktır.

Bir hafta sonra sararan suyu saksının toprağına dökeceğiz bu işlem kısa zamanda etkisini gösterecek ve artık saksıdaki çiçeklerin böceklenmesin den kurtulmuş olacaksınız. Şu uyarıyı da yapmak isterim sigara sağlığa zararlıdır içilmesini kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Bu yöntemi denedikten sonra lütfen sitemizi tekrar ziyaret edip yorum bırakırsanız seviniriz.

Yorumlar