Sağlıklı şekilde hızlı kilo vermenin yolları

Nasıl hızlı kilo veririm diye düşünüyosanız öncelikle hızlı kilo vermek yerine sağlıklı şekilde sağlığıma zarar vermeden nasıl hızlı zayıflaya bilirim diye düşünmelisiniz.

Hızlı kilo vermenin yolları

Hızlı kilo vermek sağlık açısından tehlikelidir uzmanlar genelde açıklamalarında buna deyinir fakat kilo problemi yaşayan kişiler olacakları düşünmeden hızlı zayıflamanın yollarına bakarlar. Eğer sağlıklı ve hızlı zayıflamak istiyorsanız bunu doğal yollarla iyi bir diyet programıyla başara bilirsiniz. Sadece diyet yapmak yetmez diyet yaparken egzersiz ve yürüyüş gibi spor faliyetlerinede başlamalısnız. Hazır gıdalarda katkı maddesi bulunduğu için bunlardan kaçınılmalıdır. Örnek verecek olursak bunlara ( bisküvi, kek, kurabiye, çikolata, şeker, asitli içecekler, kremalı içecekler) gibi gıdalar sakıncalıdır.
hızlı kilo vermenin yolları
Su tüketimine önem verilmeli günde 2- 3 litre olacak şekilde su içmelisiniz. Çay ve kahve içmeden önce bir bardak su içilmelidir. Öğünlerde çiğ sebze yemeye dikkat edilmeli her öğünde çiğ sebze yenmelidir mevsimine göre bulunan sebzelerden tükete bilirsiniz. Salata ve çiğ sebzelerinizi yerken üzerine mutlaka zeytinyağı ilave edin. Ayrıca taze limon suyu ve nar ekşisi ilave edebilirsiniz. Örnek verecek olursak bu sebzelere ( roka, maydanoz, dereotu, kıvırcık, göbek, havuç, turp, lahana vb. ) gibi sebzelerdir. Her sabah 1 avuç maydanoz, her gün 1 tane elma ve 2 adet mandalina tüketiniz.  Günde 8 öğün beslenin 1, 5 ve 2 saat arayla beslenin. Bu şekilde beslenirseniz metabolizmanızı besinlerin termik etkisinden de yararlanarak maksimum hızda çalıştırmış olursunuz. Ara öğünlerde ve ana öğünlerde, her gün 2- 3 bardak süt veya yoğurt tüketerek kalsiyum alımını arttırın. Düzenli olarak doğal yiyeceklerin yapısından alınan kalsiyum ödemi azaltıp, metabolizmanıza ivme katar. Ve hızlı kilo vermenizde destekçiniz olur.

Sağlıklı şekilde hızlı kilo verme diyeti, proğramı

Her gün, gün içerisinde istediğiniz saatte en az 30 dakika yürüyüş yapın. Kendinizi aşırı yorup hırpalamamak şartı ile, ne kadar çok yürürseniz o kadar çok incelirsiniz.
1 saatten uzun hareketsiz hep oturur vaziyette kalmayın. 2-3 dakikalık da olsa dolanın.
Yetersiz ve düzensiz uyku metabolizmanızı yavaşlatıp kilo almanızı kolaylaştırır. Buna meydan vermemek için yeterli uykuya özen gösterin.
Son 1 hafta uygulayacağınız örnek diyet
Sabah = 1 adet yumurta +1 dilim tam buğday ekmeği+ 1 avuç yeşillik (maydanoz, tere, roka, dereotu vb.)
Ara öğün = 4-5 adet tam ceviz
Ara öğün = 1- 2 adet mandalina
Öğlen = 1 tabak az yağlı pişmiş sebze yemeği +1 su barağı yoğurt
1-2 dilim tam buğday ekmeği + bol çiğ sebze
Ara öğün = 1 su bardağı süt veya yoğurt
Ara öğün =  Küçük bir avuç fındık- badem
1 adet elma ( kabuğunu soymadan tüketin)
1 fincan taze limon suyu ilave edilmiş siyah çay
1 fincan taze limon suyu ilave edilmiş siyah çay Akşam
1 adet orta boy balık veya 1 porsiyon et ızgara
1 adet orta boy haşlanmış patates + bol salata ( az zeytinyağı ilaveli)Ara öğün
1 su bardağı süt + 1 kaşığı taze zencefil rendesi =(1 tatlı kaşığı kuru zencefil)
Yatmadan önce
1 adet havuç, 1 adet turpu katı meyve sıkacağında sıkıp için.
Bu şekilde devam ederseniz kısa zamanda fazla kilolarınızdan kurtulup istediğiniz kiloya kavuşa bilir sağlıklı olarak zayıflarsınız. Piyasa zayıflama ilacı altında bir çok ilaç satılmakta kimyasal ürünlerle yapılmış içinde ne olduğu bilinmeyen bu tür şeylerden kaçının yoksa sağlığınızdan olabilirsiniz.

Yorumlar