Basit Yuvarlak Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Bakımı ve güzel görünmek insanların özellikle bayanların vazgeçilmezidir. Her kadın daha güzel ve bakımlı görünmek için modayı sıklıkla takip etmekte ve kendileri için en güzel olanını en çok yakışanını araştırmaktadır. Kadınların makyaja olan ilgisi de tarihin en eski dönemlerinden gelmektedir. Makyaj ve bakım sayesinde ise insanların kendilerine olan güvenleri artıyor.
Basit Yuvarlak Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
Makyaj, uygulanacağı ten ve yüz şekline göre değişiklik göstermektedir. Doğru makyaj tekniğini öğrenip uygulamak ise makyajın yüzde daha güzel ve doğal görünmesini sağlar. Yuvarlak yüz hattına sahip bayanlar, koyu ve açık tonlara birlikte yer vermeli ve çeşitli detayları kullanarak makyajı bütünleştirmelidir.

Makyajda İlk Adım Temiz Bir Cilt

Makyaj uygulamasının doğru yapılabilmesi için yüzün temiz olması gerekmektedir. Yıkama işleminden sonra uygulanacak olan nemlendirici ve bazlar makyajın kalıcı olmasını sağlar. Göze uygulanan baz ürünleri farın kalıcı olmasını rimel ve eyeliner veya uygulanıyorsa göz kaleminin akmasını, dağılmasını önler.

Göz Yapısına Göre Makyajı Belirleme

Makyajın kusursuz olması isteniyorsa, göz cinsine göre doğru olabilecek makyaj stili belirlenmeli ve bu doğrultuda makyaj uygulanmalıdır. Yuvarlak göz için seçilecek far türleri karışık olup; Göz kapağının ortası için koyu renk far uygulaması yapılıp, kenarlara doğru renk tonu dağıtılmalıdır. Göz pınarına da sürülecek açık ve parlak tonlardaki far uygulaması ile bütünlük sağlanarak gözler daha iri gösterilebilir. Yalnız far sürmek acele edilebilecek bir işlem değildir.

Gayet yavaş ve yumuşak hareketler ile farın bölgeye uygulanması ve iyice yedirilmesi gerekmektedir. Açık ve koyu tona uygun tonlar kullanılarak, kaşa yakın bölgeler de makyaja dahil edilerek uygun bir gölgelendirme ile far işlemi bitirilmelidir. Göz torbaları mevcut olan kadınlar uygun bir kapatıcı stick ile fondöten üzerinden uygulama yaparak göz torbalarının görünürlüğünü azaltmalıdır.

Eyelineri Düzgün Çekme

 Far uygulaması bittikten sonra gözü kapatarak yapılan bu uygulamada göz şekline göre, kalından biraz ince olacak şekilde, kuyruk bırakılarak eyeliner uygulanmalıdır. Eyeliner sürmek maalesef beceri istemektedir bu nedenle her kadın eyeliner çekemeyebilir. Uygulama esnasında çizginin düz olmasına özen gösterilmelidir.

Eyeliner uygulandıktan sonra son adım olarak rimel kullanılacaktır. Kirpik şekline göre kısa kirpikler için dolgun gösterici, uzun kirpikler için ayrıştırıcı özellikte rimel kullanılmalıdır.
Uygulanacak iki kat rimel uygulaması ile de göz makyajı bitirilmiş olur.

Yorumlar