Adetliyken hamile kalınır mı?

Adet döneminde ilişkiye girildiğinde hamile kalınırmı sorusuna elimizden geldiği kadar cevap vermeye  ve bazı yanlış bilinen hususları aydınlatmaya çalışacağız. Bazı erkekler adetli kadını pis zanneder ve iyi leşene kadar yanına yaklaşmaz yaklaşma derken ilişkiyi kastetmiyorum mesela çiftler aynı yatakta bile yatmaz. Şunu belirtmekte fayda var kadın adet döneminde iken ilişkiye girilirmi? tabiki girilmez adet döneminin geçmesini beklemelidir.
Adetliyken hamile
Adet döneminde hamile kalma şansı yüzde 95 gibidir fakat kesin kalınmaz da diyemiyoruz yapılan araştrımalarda nadirde olsa gebe kalındığı söylenmektedir. Dinimizde adetliyken kadına yaklaşılması yasaklanmıştır kesinlikle bir zararı vardır olmasaydı eğer yasaklanmazdı. Kesinlikle kadın adetliyken kendini itici kötü hissetmemelidir aksine üstün bir varlık olduğunu düşünmeli mutlu ve huzurlu olmalıdır.

Kadınlarda adet görme neden olur

Adet kanaması kadın rahmi içerisindeki bir dokunun kanayarak dökülmesidir. Bu doku hamilelik sırasında bebeğin yapıştığı ve beslenmesi için lazım şartları sağlayan özel bir yapıdır. İşte bu doku hamilelik oluşmadığı her ay bir dahaki yumurtlamaya tekrardan hazırlanması için üstteki tabakasını kanayarak döker ve alttan yeni doku oluşmaya başlar. Adet dönemi doğanın kadınlara verdiği üstün kabiliyet olan hamilelik ve doğum olayının bir parçasıdır. Pis değil, doğal ve de gerekli bir süreçtir.
Toplumumuzda malesef kadın adetliyken pismiş gibi bir düşünce kafalarda yer etmiştir söylemeden edemicem şimdi diyeceksinizki aynı şeyleri söyleyip duruyosunuz fakat söylenmesi gereken şeyleri 10 kerede olsa 100 kerede olsa söylemekten çekinmeyen biriyim kesinlikle bu düşünceler yanlıştır kadının adet görmesi özel bir durumdur yukarıda belirtildiği gibi hamilelik esnasında bebeğin beslenmesinin sağlandığı yapının yenilenmesiyle alakalı yani anlayacağınız kadın hamile kalır bebeği 9 ay karnında besler bu olay muhteşemdir kadınlarda benim için muhteşem varlıklardır.

Hiç yorum yok