Acaba hamilemiyim, hamilelik belirtileri nelerdir

Anne olmak isteyen veya yeterince çocuğum var yada şuan hazır değilim çocuk olmasını istemiyorum fakat hamilemiyim yoksa değilmiyim diye içinizde bir şüphe varsa gebelik belirtileri soru işaretlerini kaldıracaktır. Bu yazımızda yeni anne adayları ve hamile kalmaktan korkan kişileri bilgilendirmek amacında hazırlanmıştır.

Acaba hamilemiyim?, baçlıca en belirgin gebelik belirtileri şunlardır

Acaba hamilemiyim
Toplumda bu belirtiler zaten bilinmekte biz bir kere daha hatırlatalım dedik bir de eczanelerde satılan idrarla yapılan gebelik testi satılmaktadır. Evinizde kendiniz yapabilirsiniz fakat bu testi yapmadan önce bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir öncelikle adet tarihinin beklenip adet gecikmesi oluştuktan sonra test yapılmalı yoksa doğru sonuç alamaya bilir yanılabilirsiniz en iyi sonuçu almak için adet gecikmesi oluştuktan sonra yapılmasıdır. Her zaman söylediğim gibi en sağlıklı sonucu doktora giderek öğrenebilirsiniz.

Bu belirtiler görülüyorsa hamile olabilirsiniz
Bulantı ve bazen kusma
Vajina salgılarının artması
Sık idrara çıkma
Yorgunluk, uykuya eğilim, baş dönmesi
Beklenen adetin başlamaması
Görülen adetin niteliklerinin normalden farklı olması (miktarın, adet görme zamanının, beraberinde oluşan belirtilerin, öncesinde oluşan belirtilerin farklı olması)
Memelerde dolgunluk, hassasiyet, meme ucunda koyulaşma, meme başında karıncalanma hissi
Karnın alt kısmında dolgunluk, şişkinlik ve bazen hassasiyet
Başlıca belirtiler bunlardır fakat kesin sonuç almak için bazı testler yaptırmalısınızki iyi kafanız rahatlasın doktorunuza başvurarak bu testleri yaptırmalısnız.
Gebelik testleri
İdrar testleri
Kan testi
Ultrasonla gebelik tanısı (Adet gecikmesi en az 10 gün olmalıdır)
Bu testleri yaptırdıktan sonra kesin bir sonuca varacaksınız ne yapmanız gerektiğini doktorunuz size anlatacaktır kendi başınıza bir şey yapmaktan kaçının sonuç ne olursa olsun hayat devam ediyor bebek sevmeyen kişiler bebeklerini kucaklarına aldığında ben neden bebek istemiyormuşum diye kendi kendilerine yakınırlar eminim sizde mutluluktan havalara uçacaksınız.

Hiç yorum yok