Yumurta kabuğu zarı kireçlenme ve ağrıları azaltıyor

Kireçlenmeler için yumurta kabuğu zarı

Yumurta kabuğu zarı kireçlenmeden dolayı oluşan eklem ağrılarını azaltıyor.
Amerikada tesadüfen bulunan yumurta kabuğu zarının bu faydası kireçlenme den dolayı oluşan eklem ağrılarına çare olmakta.
Atlara yedirilen yumurta zarı ilerleyen zamanlarda atlara faydası görülmüş uzmanlar bunu görünce başka testler yapmış insanlar üzerinde de olumlu etkiler görülünce yapılan araştırmalar yumurta kabuğu zarının eklem ağrılarına yararlı olduğu ortaya çıkmış. Kireçlenme eklem bögelerinde ortaya çıkar yalılık hastalığı değildir ilaçların yan etkisi olduğu için kısa süreli ilaç tedavisi uygulanır fakat pek fayda etmez kronik hastalığı olanlarda ilaçları kullanamaz bu yüzden hiç bir yan etkisi bulunmayan yumurtanın kabuğundaki zarın iyileştirici etkisi olduğu için tüketilmesinde sakınca yoktur.

2006 yılından bu yana Amerika, Kanada başta olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinde kullanılan Naturel Egshell Membrane-NEM olarak bilinen Doğal Yumurta Kabuğu Zarı Polimeri ile yapılan bilimsel araştırmalar kireçlenmeye bağlı ağrıları 7 ila 10 gün içinde hissedilir biçimde azalttığı yönünde olumlu sonuçlar vermiştir.

Yumurta kabuğunun zarı nasıl çıkarılır ve nasıl yenir

Zarı çıkarmak çok basit haşlayın kabuğu soyunca zar ortaya çıkacaktır birde çiğ yumurtayı ikiye ayırın beyazı ile sarısını bir kaba koyun kabuğundan zarını çıkarıp gönül rahatlığıyla olduğu gibi tükete bilirsiniz.

Yorumlar