Tansiyonu ne dengeler

Tansiyon neden çıkar 

Beslenme alışkanlığı tansiyonun çıkmasında, yükselmesinde önemli rol oynar yeme içmeye dikkat edilmediği için aman ne olacak düşüncesi yaygın olduğu için tansiyon yükselmeside ortaya çıkıyor. Özeliklede tansiyon hastaları doktorun önerdiği tavsiyelere uymalıdır zaten doktorunuz size nelerin yanmesi ve içilmesi gerektiğini, nelere dikkat edilmesi gerektiğini daha öncede söylemiştir. Sağlıklı yaşamak için nerilere kullak vermemiz gerektiğini bir kez daha söylemiş olduk şimdi uzmanların görüşlerini sizlere sunuyorum.
Tansiyonu dengeleyen

Tansiyonun yükselme nedenleri

Aşırı tuzlu gıdalar, şeker ve şekerli besinler, aort damarının kalpten çıktığı bölgedeki darlık, kafa içi basıncının yüksekliği, böbrek hastalıkları, böbrek damarlarının daralması, tiroid bezi hastalıkları, kolalı içecekler, aşırı tüketilen kahve ve çay, katı yağlar ve alkol, beslenme alışkanlıkları tansiyonun başlıca çıkma nedenleridir.

Tansiyonu dengeleyen besinler, meyveler kısaca iyi gelen yiyecekler

Yükselen tansiyonu dengelemek için tüketilecek yiyecekler önemli ne yememiz gerektiğini bilmeliyiz.
Aniden yükselen tansiyonu dengeleyebilmek için limon, sarımsak, kekik, nar suyu, greyfurt gibi besinler tüketilebilir sadece besinler işe yaramaz kısa yürüyüşler ile orta yoğunluktaki egzersizin de yüksek tansiyondan şikayeti bulunanlara, önerilebilecek aktivitelerdir.
Aşırı yükselen tansiyonlarda kesinlikle doktora başvurun çünkü ciddiye alınması gereken durumlardan biriside tansiyonun çıkması ve düşmesidir sağlıklı yaşamlar dileğiyle.

Yorumlar