Sırtta kaşıntı nedenleri

Herkezin sırtında kaşıntı olalabilir kaşıntıların bir çok nedeni vardır bu kullanılan ilaçlardan, her hangi bir hastalıktan, terlemeden ve giyilen giyisilerden de kaynaklana bilir. Kısa süreli kaşıntılar banyo yaptıktan sonra kendiliğinden geçer.
Sırtta kaşıntı
Uzun süreli kaşıntılar ve kaşımadığınız halde kızarıklık veya ağrı gibi belirtiler görüldüğü durumlarda yapmanız gerek tek şey doktora gitmektir neden kaynaklandığını öğrendikten sonra tedavisi hastalığa göre yapılmaktadır.
Her sırt kaşıntısı hastalıktan kaynaklanmaz örneğin çocukluğumuzda terli terli çimene uzanırdık sırtımız kaşınırdı banyo yaptıktan sonra kaşıntı giderdi.

Sırtta kaşıntı neden olur

Cilt kuruluğu, nemin, terin cilt üzerinde kuruması ve alerjiler kaşıntıya neden olabilmektedir. Terlemede kaşıntılara neden olabilir terlemeyle beraber sırtta gözenekler kapanır kaşıntı meydana gelir geçicidir. Karaciğer rahatsızlıkları ve demir eksikliğide kaşıntıya neden olabilir. Devamlı ve sürekli kaşıntılar her hangi bir hastalığın belirtisi olabilir doktora erken gidilmesi varsa hastalık başlangıcı tedavi için erken teşhis önemli. Sırttaki normal kaşıntılar için iyi bir banyo çözüm olabilir.

Yorumlar