PROTEZ TIRNAK NEDİR? NASIL YAPILIR? ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Güzel görünmek herkesin hakkıdır ve estetik bir görünüm ile kendinize olan güveniniz kolayca artırabilirsiniz. Sonuç olarak bu durum hayatınıza pozitif bakış açısı getirmektedir.
PROTEZ TIRNAK NEDİR? NASIL YAPILIR? ÇEŞİTLERİ NELERDİR?
Protez tırnak ile güzel görünümlü tırnak yapısına sahip olabilirsiniz. Elinizin görünümü sizin için önemliyse protez tırnak bakımı ile ellerinizi güzelleştirebilirsiniz. Tırnak, eli güzel gösteren öğelerden biri olmaktadır. Tırnaklarınız doğuştan gelen bir bozukluk nedeniyle de estetik olmayabilir ya da tırnak yeme alışkanlığınız sonucu tırnak görüntünüz bozulmuş olabilir.

Protez tırnak çok doğal bir görünümdedir. Sonradan takılmış olduğu anlaşılmamaktadır. Tırnak yeme alışkanlığı olan kişilerin bu alışkanlığı bırakmasında yardımcı olmaktadır. Mantar ve ya başka hastalıklar neticesinde yıpranmış olan tırnaklar için uygulanamamaktadır. Öncelikle bu kişiler hastalığın tedavisini yaptırıp bu hastalıktan kurtulmalıdır.

Protez Tırnak Çeşitleri Ve Özellikleri

•    Jel tırnak, protez tırnağın bir çeşidi olmaktadır. Tırnağa bir jel uygulanmaktadır ve kuruması sağlanarak son olarak şekil verilmektedir.

•    Dipping tırnak çeşidi ise mat ve kokusuzdur. Tırnağa dipping tırnak için koruyucu maddeler uygulandıktan sonra tırnakların ucuna protez tırnak konmaktadır. Yapışması sağlanan bu tırnağa istene şekil verilir ve törpülenir. Özel tırnak jeli ile kaplanan protez tırnak uygulaması sonlanır.

•    Akrilik protez tırnak ise daha farklı bir yöntemle uygulanmaktadır. Özel bir toz ve sıvı karışımı elde edilip tırnağın ucuna plastik tırnak konulmaktadır. Diğer kısımlar ise akrilik sıvı ile kaplanmaktadır. En çok tercih edilen protez tırnak çeşididir.

Protez Tırnak Uygulaması Nasıl Uygulanır

Çok pratik bir uygulama yöntemi olan protez tırnak takma tırnakların uygulanmasına göre çok daha kolay olmaktadır. Önce koruyucu sürülen tırnağa sonra uygulama yapılmaktadır. Protez tırnak uygulaması yapıldıktan sonra alttan uzayan tırnak özel protez tırnak jeli uygulaması yapılarak görünüm düzeltilmektedir. İstediğiniz zaman protez tırnakları çıkarttırabilirsiniz.

Bunun için sıvılar vardır. Kimyasal maddeler ile protez tırnağın teması olmamalıdır. Çünkü şampuan hariç kimyasal temizlik maddeleri protez tırnakta bozulmalar oluşmasına sebep olacaktır. Herhangi bir zaman da protez tırnağınızı yeni protez tırnak uygulaması ile değiştirebilirsiniz. Yenileme yapmak için belirli bir süre beklemenize gerek yoktur. Ojede uygulayabileceğiniz protez tırnakların ojesini temizlemek için aseton bulundurmayan oje çıkarıcılar kullanmanız gerekmektedir. Çünkü aseton protez tırnağın yapısını bozmaktadır.

Yorumlar