Kan Grubuna Göre Karakter Özellikleri Nelerdir?

Tüm canlıların vücudunda taşımakta olduğu kan sayesinde hüçrelere oksijen taşınmakta ayrıca yaşam için önemli maddelerden biridir. Bildiğiniz gibi kan kırmızı renkte ve sıvı maddedir bunu bilmeyen yoktur sanırım. Yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkan ilginç veriler kan gurubuna göre karakter özelliklerinde değiştiğini ortaya koymaktadır.
Kan Grubuna Göre Karakter Özellikleri
Peki bilimsel araştırma sonucu kan gurubuna göre kişilik karakterleri nasıl sıralanmakta isterseniz kısaca deyinelim.
-Eğer 0 gurubu kan taşıyorsanız sizin karakteriniz cesaretli ve kendine güvenen birisi olanızı sağlamaktadır.
-A grubu iseniz yapınız hassas ayrıca sinirli olduğunuz gözlemleniyor.
-B gurubu iseniz o zaman sizin uyumlu, yaratıcı fikirlere açık ve sahip kişilerle iletişiminizin yüksek olduğu ortaya çıkmaktadır.
-AB gurubuna dahilseniz ilginç ve çekici bir karaktere sahip olduğunuz söylenmektedir.
Tabi bunlar sadece yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır şimdi benim kan grubumla yazmış olduklarınız uyuşmuyor diye bilirsiniz siz söylemeden ben belirtmek istedim.
Saymış olduğumuz kan gruplarının özelliklerini isterseniz biraz daha açalım o zaman belki kendi karakteriniz ortaya çıkabilir değilmi.

Bilimsel araştırmalara göre 0 grubu özellikleri

Dünyada yaşayan insanların yüzde 6 0 pozitif yüzde 38 0 negatiftir. Öz güven açısından kendine güvenen, karar vermekte güçlük çekmeyen daha çok kendi kararını vermekten çekinmeyen, eştirici, sadık, toplumda keçi inadı var denen kişiler gibi asla geri atmayan inatcı, duygusal, soğuk kanlı, bencil, geçimsiz ve endişeli karaktere sahip olduğu söylenmektedir.

Bilimsel araştırmalara göre A gurubu özellikleri

Dünyada yüzde 34 A negatif yüzde 6 ise A pozitiftir. Bu kan gurubunu taşıyan kişiler ise dürüst, söz verdiğinde mutlaka sözünde duran, kibar, dikkatli, sempatik, sadık, özverili, içine kapalı, kuruntulu, uyumlu, empati kuran, sinirli, sulu ve karar vermekte çok zorlanan genelde kararsız kalma hakkına sahip yapıya sahip olması karakterinin bu şekilde olduğu söylenmektedir.

Bilimsel araştırmalara göre B gurubu özellikleri

Dünyada yüzde 9 B negatif yüzde 2 poziftir. Gezmeyi seven daha çok dışarda vakit harcayan, neşeli, sorunlara karşı olumlu bakan, duygusal, maceracı, hayatını aktif geçiren, kibar, gürültü çıkarmayı seven, unutkan, kararsız ve araştırmacı özelliğe sahip olduğu söylenmektedir.

Bilimsel araştırmalara göre AB gurubu özellikleri

Dünyada yüzde 4 AB negatif yüzde 1 AB pozitiftir. Titiz yapıya sahip olması her işte titiz davranmasına neden olan bu grup ise gururlu kişiliğe, öğrenmede güçlük çekmeyen hemen öğrenen, sempatik, zevkine düşkünlüğü, diplomatik, değişken ruh halli, düşünen, şikayetci, herkezle iletişim kurabilen ve hassas bir yapıya sahip olduğu söylenmektedir.

Evet kan grubuna göre karakter analizi yapmış bulunmaktayız benim fikrimi soracak olursanız gördüğüm kadarıyla duygusallık kişilerin ortak özellikleriymiş bu veriler sadece bilimsel araştırmalardan ibarettir. Sizde kan gurubunuza göre özellikleriniz uyuşup uyuşmadığını yorum bölümüne yazabilirsiniz. Her insanın olumlu ve olumsuz yönü olduğu kimsenin dört dörtlük olmadığını bu verilerde de görmüş olduk.

Yorumlar