Elma sirkesinin faydalarını biliyormusunuz?

Elma sirkesinin inanılmaz faydaları var saymakla bitmiyor, zayıflamak isteyenler için, cilt lekeleri için, sivilceler için, saç bakımı ve kepek sorunu olanlar için elma sirkesini deneye bilirsiniz. Elma sirkesi bir çok hastalıkların oluşumunu engelliyor. İçeriğinde anti bakteriyel, anti mantar ve dekonjestan özellikleri bulundurur. Ayaklarında mantar olan kişiler ayaklarını içine elma sirkesi konulan suda bekleterek ayak mantarından kurtulabilirler.
Elma sirkesinin faydaları

Elma sirkesinin başlıca faydaları özetleyelim

Özellikle bayanlar ve ergen dönemindeki kişiler sivilce akne gibi cilt sorunuyla karşılaşırlar. Yağlı cilde sahip kişilerde sivilce sorunundan kurtulmak için çareler aramaktalar. Elma sirkesinin özelliklerinden sadece biri olan yüzdeki lekelerin, aknelerin, çürüklerin ve sivilcelerin iyileşmesini sağlar.
Daha bir çok faydası olduğu için diğer sirkelerden fazla tüketilmektedir. Sindirim sorunu olan kişiler tercih edebilir. Sindirim problemlerini düzenleme etkisi vardır.
İç organlarımıza da faydası vardır. Karaciğeri temizleme etkiside vardır.
Baş ağrısını rahatlatmak için sirkeli su ile ovulur.
Yaz aylarında veya sıcak iklimlerde güneş yanığına maruz kalan ciltler için tedavi edicidir. Güneş yanıklarına iyi gelir.
Yorgun ve ağrıyan ayakları rahatlatmak için kullanılır.
Öksürük ve boğaz ağrılarını giderme etkisi vardır.Ayakları rahatlatır yorgunluğu alır.
Böcek ısırmalarında kullanılır.
Bunlar sirkenin başlıca faydalarıydı isterseniz sirkenin diğer faydaları nelerdir ve biraz detaya girelim.

Elma sirkeli su zayıflatır mı? evet zayıflatır.

Hazmı kolaylaştıran vede fazla yağları eriten elma sirkesi

Bu karışımı her yemekten sonra düzenli olarak yarım su bardağı için 1 ay sonra farkı görünce sakın şaşırmayın.
Yapılışı çok basit; 4 su bardağı su, 4 yemek kaşığı elma sirkesi, 4 yemek kaşığı bal malzemeler bu kadar hazırlanışı 1 litrelik cam şişeye koyarak çalkalayın iyice çalkalayın yemeklerden sonra yarım su bardağı içiniz.

Kepekten kurtulmak ve daha parlak saçlar için elma sirkesi

Kepekden bir türlü kurtulamıyorum denemediğim yöntem kalmadı diyorsanız artık kepekten kurtulmak için bir çareniz var bu işlemi düzenli olarak uygularsanız kepekten kurtulacaksınız ve daha parlak saçlara kavuşacaksınız. Elma sirkesi size çözüm olacak saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama suyuna 1 çay bardağı elma sirkesi ilave edin saçlarınızı durulayın.

Elma sirkesinin sivilcelerede faydası var

Sivilceler için yapacağınız işlem su bardağına yarıya kadar yarım çay bardağı su ekleyin üzerini elma sirkesiyle doldurum karışımı hazırladıkdan sonra pamuğu karışıma batırın ve sivilcelere kompres uygulayın zamanla faydası olduğunu göreceksiniz.

Elma sirkesi cilt lekelerinede iyi gelmekte

Cilt lekeleri için uygulayacağınız yöntem oldukca faydalı yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesini bir kaba  koyun kaynatın buhar çıkmaya başladığında yüzünüze buhar banyosu yapın yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü 3-4 günde bir silebilirsiniz.

Kilo problemi olanlar içinde elma sirkesi faydalı

Aç karnına sabahları içilmesi gereken bu karışım tamamen doğal ve etkili 1 bardak suya 2 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı bal koyun aç karnına tüketin. Fazla kilolarınız zamanla eriyecek kilo probleminiz ortadan kalkacaktır.

Elma sirkesi varislerede iyi geliyor

Varisler kadınların hiç sevmediği rahatsızlık diye bilirmiyiz evet elma sirkesi varislerede iyi geliyor yapmanız gereken havluyu elma sirkesinin içine batırıp havluyu sıkın bu havluyu varisli bölgeye sarın sırt üstü uzanın bacaklarınızı yükseğe kaldırın 45 dakika bekleyin sabah akşam uygulayın işlem bu kadar basit.

Yorumlar