Dişim tatlı yiyince neden çok ağrıyor?

Bazen canınız çikolata, tatlı, şeker gibi tatlı şeyleri yemeyi o kadar çok isterki fakat yedikten sonra yediğinizede pişman olursunuz.
Dişim tatlı yeyince neden ağrıyor?

Tatlı yedikten sonra diş ağrısı neden olur?

Tatlı, çikolata yedikten sonra diş sızlaması ve ağrı neden olur aslında bu sorunun cevabı çok basit ağrıların ve sızlamaların nedeni dişlerin çürük olmasıdır tabi yaş ilerledikce dişler eski gücünü kaybettiği içinde neden olabilir.

Bir de toplumumuzda diş fırçalama ve diş bakımı alışkanlığı çok az seviyede olduğu için erken yaşta dişler çürümeye başlar bakteriler dişlerin düşmanı olduğu için dişleri ve dili fırçalamak bakteri oluşumunu engeller daha sağlıklı dişlere sahip olunmasını sağlar.

Tatlı yiyecekler yendiğinde dişlerde ağrı ve sızı meydana geliyorsa tatlı yiyecekleri ya yemeyeceksiniz yada çok az tüketeceksiniz. Kendimden örnek vereyim ben tatlı veya çikolata yediğimde dişlerim sızlamaya ve ağrımaya başlar bu yüzden çok az tüketirim eğer canım çok isterse tadımlık yerim ve üstüne su içerim ve suyla gargara yaparım ağrısı geçer.

Not: Sitemizdeki içerikler bilgi amaçlıdır. Sağlık konularında unutmayalım'ki tedavi için öncelikle doktora gidilmelidir. Sitemizdeki içerikler izinsiz kullanılamaz. Link vermeden kullanılan içerikler hakkında kullanan kişiye yasal işlem başlatılmaktadır.

Yorumlar