EYELİNER NASIL ÇEKİLİR? EYELİNER ÇEKMENİN PÜF NOKTALARI

Biz kadınların en çok zorlandığı, hatta uzun süre ayna karşısına geçerek, uygulamaya çalıştığımız eyelinerı sürmenin bir tekniği var mıdır? Diye insanın kafasını kurcalayan sorular oluşur. Bütün diğer makyaj ürünlerini yüzümüze uyguladıktan sonra geriye en son eyeliner sürmek kalmıştır. Kişinin en zor ve hata kabul etmeyen bu kısmı çok dikkat ister. Biranda bütün makyajınız bozulabilir.
EYELİNER NASIL ÇEKİLİR? EYELİNER ÇEKMENİN PÜF NOKTALARI
Bazen, kalem eyeliner mı sıvı eyeliner mı tercih etmeli konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Bu genellikle kullanıcının tercihine kalmış bir durumdur. Fırça ile jel eyeliner kullananlar, işkence çekmeden eyeliner çektiklerini söylüyorlar. Tamamen sizin tercihinize kalmış bir durumdur.

Eyeliner Çekerken Düzgün Ve Eşit Kuyruk Nasıl Oluşturulur?

Sevgili bayanlar, siz de eyelineri tek seferde çekmeye çalışanlardan mısınız? Cevabınız evetse, eyelinerım neden düzgün olmuyor, neden eşit olmuyor gibi sorunlarla karşılaşmanızın nedeni ortada. Gözüne tek seferde eyeliner çekmeye çalışıp, gözünüzün, elinizin titreyip, eyelinerı her yere bulaştırmak istemezsiniz.

Aslında kolay bir yolla bu işin üstesinden gelebilirsiniz. Nasıl mı? Eyeliner fırçası, jeli veya kalemini, gözünüzün yarısından sürmeye başlayarak uygulamak, çok daha rahat olacaktır. Kirpik dibinden itibaren de yukarıya doğru kesik çizgiler halinde uyguladığınızda, çok uğraşmadan eyelinerı sürmüş olacaksınız.

Bu şekilde küçük çizgilerle ilerlerseniz, hata yapmadan ilerleyebilirsiniz. Eyeliner çektikten sonra, en son kuyruk çekme işlemini yaparsanız, daha düzgün olacaktır. Tek seferde kuyruk çekerek eyeliner çekmeye çalışırsanız, yamuk ve bozuk olabilir.

Kaliteli Ürünler Kullanmaya Özen Gösterin

Makyaj malzemesi seçiminde mutlaka kaliteli ürünler kullanmaya özen gösterin. Bu sayede istediğiniz sonuca daha hızlı ulaşabilirsiniz. Ayrıca kimyasal içerikler cildinize zarar verir ve gözeneklerinizi kapatır. Bundan dolayı daha doğal ürünleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Ayrıca gece yatarken mutlaka makyajınızı temizlemeniz gerekir.

Aksi halde cildiniz zarar görebilir. Günümüzde profesyonel makyaj yapan birçok nokta bulunuyor. Eğer ürün tercih etmede kararsız kalırsanız bu gibi yerlerden destek alabilirsiniz. Ayrıca ürünleri kullanan kişilerden de destek alarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Çok fazla makyaj yapmadan sade bir makyaj tercih etmek ise sizi olduğunuzdan daha güzel görünmenize yardımcı olacaktır.

Yorumlar