Diş ağrısına çözüm önerileri

Diş ağrısı nasıl giderilir, nasıl geçer, ne iyi gelir buyrun diş ağrısına karşı en etkili yöntemler

Diş ağrısı çekilmez bir ağrı olduğu için çok iyi bilirim dayanılmaz ağrısıyla hayatı çekilmez hale getiren diş ağrısına denenmiş bazı çözümler ve önerilere yer verdik. Çürük dişler ağrının başlıca nedenidir çürük dişiniz varsa çözüm diş hekiminde. Apse yapan dişe genelde antibiyotik veya ağrı kesiciler kullanılır tabi hekim önermeden kullanmayınız.
Diş ağrısına çözüm
Diş ağrısı için aşşağıdaki önerileri diş ağrısına iyi gelen şeyleri deneyebilirsiniz.

Diş ağrısını geçirmek için bazı öneriler

1- Fırçalama çürüğe sıkışmış ve ağrıya neden olan besinleri uzaklaştırmaya yardımcı olur. Dişlerin dişipi ile temizlenmesi ve fırçalama ağrının azalmasına neden olur.
Sirkeli su ve tuzlu su gargarası:Diş ağrılarını kısmen uyuşturur. Dişi bakterilerden temizler şişlikleri azaltır. Dişeti ve açık diş çürüklerine dezenfektan etkisi vardır.
2- Ağrıyan diş ısırdığında daha fazla ağrıya neden olursa bu iltahaplanmanın göstergesidir antibiyotik veya ağrı keaici tedavisine başlanmalıdır.

3- Yüzyıllardır enfeksiyonu tedavi etmede kullanılan diş ağrısına iyi gelen karanfil yağı anestezik ve antiseptik özelliklere sahiptir. Eugenol denilen güçlü bir madde içerir. Bakteri öldürmeye yarayan bu madde diş macunlarında da vardır. Kuru karanfil ağrıyan bölgeye konup bekletilirse o bölgeyi uyuşturarak ağrı hissini azaltır. Ayrıca antibakteriyel özelliğinden dolayı çürük dişin çevresindeki zararlı bakterilere etki eder.
4- Ağrıyan diş bölgesine soğuk kompres uygulaması geçici olarak ağrıyı hafifletir.
Sarımsak:Çürük diş üzerinde bekletilerek ağrıya neden olan bakterileri yok eder.
Çörek otu:Uyuşturma özelliği yoktur ancak düzenli kullanıldığında ağrıya neden olan etkenlerin ortadan kalkmasını sağlar. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir.
5- Diş etleri ve dişlerdeki enfeksiyonlardan koruyan doğal bir antibiyotiktir. Ağızda bakterilerin artmasını engeller ve diş ağrısını azaltır.
6- Antibakteriyel ve antiseptik özellikleri sayesinde ağrı giderme gücüne sahiptir. Su ile karıştırılıp hamur haline getirilir ve ağrıyan dişin üzerine uygulanır.
7- Güçlü bir antibakteriyel ve antienflamatuar özellikleri olan doğal bir antibiyotiktir. Diş ağrısının azalmasında etkilidir.
Bu önerileri deneyerek diş ağrısını biraz olsun dindirebilirsiniz.

Yorumlar