Cep telefonuyla çok konuşmak zararlımı?

Cep telefonuyla uzun konuşanlar dikkat!

Eskiden cep telofonu günümüzdeki kadar yaygın değildi sağlık sorunlarıda bu kadar üst seviyede değildi. Teknoloji hayatı kolaylaştırsada bir takım zararlarıda ortada telefonla uzaklardaki sevdiklerimize bir tıkla gerek sesli gerekse görüntülü görüşmekteyiz bize sevdiklerimizle hasret giderme imkanı sağlamakta fakat cep telefonlarıyla aşırı konuşmak sağlık açısından pekte sağlıklı değil.
Radyasyon yaydığı için beyinde tümör oluşumunu hızlandırdığı uzmanlar tarafından söylenmekte başka hastalıklara da yol açmakta. Birde işi gereği cep telefonuyla sürekli konuşmak zorunda kalan kişiler var bu kişilerde konuşma yaparken kulaklık kullanılması tavsiye edilmekte. Eğer kulaklık yok ise telefonu kulağa uzak tutarak konuşulması tavsiyeler arasında.

Sağlık herşeyden önemli bu bilinci kaybetmememiz gerekli ne olacak bana birşey olmaz düşüncesi her zaman yanlış çıkmıştır çünkü insan oğlunun geninde var başına birşey gelmeden eyvah demez başına birşey geldiğinde de keşke yapmasaydım diye pişmanlık duygusu ön plana çıkar. Kesinlikle cep telefonuyla uzun konuşmak zararlıdır konuşmalarımızı çok uzun tutmamalıyız. Bende bu yazım da keşke demeden bazı önlem alınması gerektiğini siz değerli okuyucularıma belirtmek istedim saygılarımla.

Yorumlar