Aydınlatıcı nerelerde kullanılır?

Aydınlatıcı nerelerde kullanılır, nasıl sürülür yazılı olarak ve video yu izleyerek öğreneceksiniz.
Yüzdeki bazı bölgeleri belirginleştirmek ve vurgulamak için kullanılan makyaj türü olduğundan sık yapılan makyaj çeşitidir.
Yüze canlılık ve parlak sağlar fakat aydınlatıcıyı nasıl kullanacağımız önemli. Aydınlatıcı en çok elmacık kemiklerine kullanılır burda bize düşen doğru ürünü kullanmak kaliteli ürünle yapılan makyaj her zaman kendini gösterir güzelliğinizi daha çok ön plana çıkarır.

Bildiğiniz gibi aydınlatıcılar pek çok markada bulunuyor toz ya da krem yapıda olanları mevcut alırken iyisini alın kalitesiz ürünleri tercih etmeyin derim.

Peki aydınlatıcı nasıl sürülür nerelerde kullanılır

1-Göz pınarlarına uygulanan aydınlatıcı hem gözlerini birbirinden uzaklaştırarak gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlar hem de gözlerinizdeki yorgunluğun belirtilerini azaltır. Krem rengi veya mat rengi bir far ile göz pınarlarınızda aydınlatıcı etkisi yaratabilirsiniz.

2-Aydınlatıcının en çok kullanıldığı bölgelerden biridir. Elmacık kemiklerine aydınlatıcı kullandığınızda kemikleriniz daha belirginleşecektir. Uygularken disko topuna dönmemek için doğru fırça ve doğru ürünle uygulamak yapmak çok önemlidir.

3-Kaş altında ve kaş üzerinde aydınlatıcı uygulayarak kaşlarının şeklini daha da belirginleştirebilirsiniz. 4-Burun aydınlatıcı kullanmak için en uygun bölgedir. Ancak bu bölgede aydınlatıcı kullanmak çok risklidir. Çünkü her burun yapısı farklıdır ve yanlış yapacağınız bir uygulama burnunuzu olduğundan daha büyük gösterebilir.

5-Dudaklarınızdaki cupid's bow olarak tabir edilen ortadaki v şeklindeki bölgeye aydınlatıcı uygulamak dudakları olduğundan dolgun göstermenizi sağlar.

6-Çene kısmının çok büyük ve geniş değilse, makyajınızı tamamlamak amacıyla çene altında da aydınlatıcı kullanmaktan korkmayın.

Gördüğünüz gibi aydınlatıcı nerelerde kullanılır ve nasıl sürülür öğrenmiş olduk artık aydınlatıcı uygulamak sizlere kalmış unutmayın doğru yapılan makyaj güzelliğinizi ön plana çıkarır kusursuz bir makyaj her zaman kadına güven verir.

Yorumlar