AYDINLATICI NEDİR? NERELERDE VE NASIL KULLANILIR?

İnsanların yüzlerindeki, hatta dekolte bölgesindeki; kusurlarını kapatıp, daha güzel, daha canlı, daha aydınlık bir görüntü elde etmek için yapılan bakım işlemidir.
AYDINLATICI NEDİR? NERELERDE VE NASIL KULLANILIR?
Makyaj yaparken kullanılan bir sürü malzeme ve aksesuar vardır. Ancak aydınlatıcılar kadınlar ve cilt bakımının olmazsa olmazları arasında gösterilmektedir. Onlarca çeşit makyaj markası vardır ve neredeyse her markada bu ürün mevcuttur. Sıklıkla tercih edilen bir ürün olan aydınlatıcı toz allık veya kremsi, stik yapı da olan çeşitlere sahiptir.

Özellikle kadınların kullandığı bir bakım ürünü olup makyajdan önce cilde uygulanır. Yüzdeki kusurlu olduğu düşünülen bölümleri istenilen hale getirir. Kullanıldığı bölgeyi belirginleştirir ve vurgular. O bölgede daha canlı daha parlak bir görüntü oluşturur. Aydınlatıcı genellikle kapatıcıyla birlikte kullanılır ve daha etkili bir sonuç elde edilir.

Aydınlatıcılar Nerelerde Ve Nasıl Kullanılır?

•    Göz pınarları, kaş bölgesi, elmacık kemikleri, burun, dudak ve çene altında kullanılır. Göz pınarlarına aydınlatıcı uygulanması; göz pınarlarına uygulanan aydınlatıcı, gözleri daha iri göstermekle kalmaz gözlerinizi birbirinde uzak gösterir, gözaltlarınızda morluk ya da yorgunluk izleri var ise onları da neredeyse yok eder. Açık renkli ve parlak farlar kullanarak da gözlerinizde aydınlatıcı kullanılmış gibi bir görüntü elde edebilirsiniz.

•    Kaş bölgesine aydınlatıcı uygulanması; kaşlarınızın altlarına veya üstlerine aydınlatıcı uyguladığınızda kaş ile gözünüz arasında daha çok mesafe varmış gibi görünür bunun yanında kaşlarınız daha belirgin ve şekilli görünür.

•    Elmacık kemiklerine aydınlatıcı uygulanması; neredeyse her kadın elmacık kemiklerinin daha belirgin olmasını ister. Elmacık kemiklerinin belirgin olması nedense daha genç daha güzel algısı oluşturur zihinlerde. Bu yüzden aydınlatıcılar en çok bu bölgede kullanılır ve elmacık kemikleri belirginleştirilir. Tabi ki istenilen görüntüyü elde etmek için kaliteli makyaj ürünü ve doğru uygulama fırçası kullanmak gerekir.

•    Dudaklara aydınlatıcı uygulamak; dudakların orta kısmındaki v çukuruna aydınlatıcı uygulamak dudakları olduğundan daha belirgin ve dolgun gösterir.

Çene altına aydınlatıcı kullanmak; dar ve küçük çenesi olan kadınlar çene altına uygulama yaparak çenelerini belirgin hale getirebilir.

Bunların dışında dekolte bölgesinde köprücük kemiklerini belirginleştirmek için de aydınlatıcı kullanılabilir. Günümüzde birçok bayan aydınlatıcı ürün kullanarak güzelliklerine güzellik katmaktadır.

Yorumlar