LİMONATA ZAYIFLATIRMI? LİMONATA DİYETİ NASIL YAPILIR?

Havaların ısınmasıyla birlikte yine fazla kilolardan nasıl kurtulacağımızı kara kara düşünmeye başladık. Kışın bir şekilde saklamayı başardığımız kilolarımızı ne yazık ki yazın saklamak daha zordur. Bu nedenle diyet yapıp bu kilolardan bir şekilde kurtulmayı amaçlarız.

İşte bu sebeplerden ötürü son dönemde limonata diyeti olarak bilinen kırmızıbiber ve limon suyu diyeti aslına bakarsanız bir detoks uygulamasıdır. Bu nedenle bilinen diğer diyetlerden oldukça farklıdır. Bu diyet vücudumuzdan toksin denilen zararlı maddeleri atarken yiyecek ve içecek alımını bir süre için kısıtlamaktadır. Bu nedenle bu diyete başlamadan bir doktora danışmak da fayda vardır.
LİMONATA ZAYIFLATIRMI? LİMONATA DİYETİ NASIL YAPILIR?
Limonata diyetine başlamadan önce yapılması gerekenler,

Limonata diyetine başlamadan üç gün öncesinden vücudunuzu bu diyete hazırlamanız gerekmektedir. Bunun için birinci gün sadece meyve sebze tüketin. İkinci gün sadece meyve suyu ve meyve tüketin. Üçüncü gün ise sadece sulandırılmış 2 litre portakal suyu içerek o günü bitirin. Bu üç günün sonunda vücudunuz limonata diyetine artık hazırdır.

Limonata için gerekli malzemeler,

200 ml limon suyu.
8 su bardağı su.
1 ya da on çay kaşığı arası acı biber. Bu oranı acı yiyebilme kapasitenize göre siz belirleyin.
200 ml akçaağaç şurubu veya pekmez.

Hazırlanışı: Yukarıdaki tüm malzemeleri birbirine karıştırın ve güzelce çalkalayın. Daha sonra hazırladığınız bu limonatayı aşağıda belirttiğimiz diyet listesine uygun olarak günde 6-ile 12 bardak arası tüketebilirsiniz.

Günlük Limonata Diyeti Listesi

Sabah: 1 adet orta boy elma tercihen sarı renkli olan, on adet badem, bir dilim yağsız beyaz peynir ve bir dilim tam buğday ekmeği. Ara Öğün: Dilediğiniz kadar limonata içebilirsiniz.

Öğle Yemeği: Dilediğiniz kadar az zeytinyağlı ve kıymalı sebze yemeği ve bir kâse cacık yiyebilirsiniz.

İkindi: Bu öğünde de dilediğiniz kadar limonata ve dört adet diyet bisküvi yiyebilirsiniz.

Akşam: Akşam yemeğiniz için tavuk, balık, et veya hindi etinden 200 gram olacak şekilde hazırlayın yanına çok az zeytinyağı ve limon eklediğiniz yeşil salata yiyebilirsiniz.

Yatmadan önce: İstediğiniz bir meyve çeşidini tüketebilirsiniz. Burada önemli olan tek çeşit ve doğru adette tüketmenizdir. Mesela çilek yerseniz on adet, tercihiniz kiraz ise on beş adet, kayısı ise dört adet olmalıdır.

Bu diyet sizin de gördüğünüz gibi oldukça az kalori içermektedir. Bu nedenle bu diyeti yaparken her sabah kalkar kalmaz tuzlu su içmelisiniz. Yine her akşam mutlaka bir fincan bitki çayı tüketmelisiniz. İçerisinde sinameki bulunmasını tercih edin.

Limonata diyeti oldukça sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermeyi sağlayan bir diyettir. Fakat burada diyette uyulması gerekenlere uymanız çok önemlidir.

Yorumlar