Mide Bulantısına Ne İyi Gelir? Mide Bulantısı Nasıl Geçer?

Mide bulantısı tek nedene bağlı olmayan bir çok sebepden kaynaklanabilir. Bu yazımda mide bulantısı nasıl geçer? ve mide bulantısna ne iyi gelir? araştırmalarım sonucu sizlere ne yapmanız gerektiğini yazacağım. Mide bulantısı özellikle hamilelik döneminde sık sık mide bulantısı ortaya çıkabilir ayrıca Araç tutması, zehirlenme ve mide üşütmesi gibi durumlarda ortay çıkar.
Evde Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?
Peki mide bulantısı için evde ne yapılabilir? bu sorunun cevabı yazımızın devamında buyrun okuyalım;

-Lif oranı yüksek olan elma metabolizmayı çalıştırdığı için ayrıca vücuttaki zararlı toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olduğu için elma yiyebilirsiniz.

-Günde 3 fincan zencefil çayı tüketerek mide bulantısını önleyebilirsiniz.

-Özellikle hamilelik döneminde ortaya çıkan bulantılar için limon suyu içebilirsiniz. Limon hamilelik döneminde oluşan mide bulantısını önlemektedir.


-Nane çayı içebilir veya nane dalından birkaç tane ağızda çiğnemek bulantıya iyi gelir.


-Tavuk suyunu grip veya soğuk algınlığı hastalıklarında kullanıldığını biliyormusunuz ayrıca 1 bardak tavuk suyunu bulantı anında içerek azaltabilirsiniz.

-Mide bulantısını azaltmak için yapılması gereken bir hareket ise sırt üstü uzanmaktır.

-Açık havada yürüyüş yapmakta bulantıyı azaltabilir çünkü temiz hava mideye iyi gelecektir.

-Tuzlu kuruyemiş midenizin boş olmasından kaynaklanan bulantılar için iyi gelir. Yanınızda atıştırmalık olarak tuzlu kuru yemiş bulundurabilirsiniz.

-Eğer mide bulantısı protein eksikliğinden kaynaklanıyorsa o zaman fıstık, badem ve fındık gibi kuruyemişleri tüketebilirsiniz.

-Mide bulantısının bir nedenide midedeki su kaybıdır bu yüzden bol bol su tüketebilirsiniz.

Evet evde mide bulantısına ne iyi gelir? sorusuna yapabileceğiniz doğal yöntemleri bir bir saymış bulunmaktayız. Saymış olduğum doğal yöntemler sayesinde mide bulantınız geçecek veya azalacaktır. Sık sık devamlı bulantılar oluşuyorsa mutlaka doktora gidip görünmeyi ihmal etmeyiniz derim.

Yorumlar