Kuru Saçlar İçin Maske Tarifi Önerileri

Çok fazla işlem gören, boyaların verdiği zararlar ve çevresel faktörlerden etkilenen saçlar zamanla nemini kaybederek kurumaya, yıpranmaya ve kırılmaya başlar. Saçlarınızın parlak canlı ve sağlıklı uzaması için yine doğal yöntemlerden hazırlanan maskeler kullanmalıdır.
Kuru Saçlar İçin Maske Tarifi Önerileri
Kuru saçlar genelde en çok yaşanan bir sorundur ve dengesiz beslenmede saçınızın kurumasına ve cansız olmasına neden olur. Sizde bu sorundan kendi bütçenizi zorlamadan ve kendinizin yapabileceği malzemelerle çok kolay bulabileceğiniz ürünlerle hazırlayacağınız maskeler daha kalıcı bir sonuç ve doğal bir yöntem ile saçlarınızı canlı, parlak görünümüne kavuşturabilirsiniz.

Sıcak Yağ Maskesi

Çok uzun yıllardır bilenen sıcak yağ maskesi saç derinize masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırarak saçı kökten uca besler.

Malzemeler
Saçı uygulanacak bitkisel yağlardan Hindistan yağını, badem yağını veya zeytin yağını tercih edebilirsiniz.

Saça uygulanışı:
Saçınıza yetecek miktarda yağı tencereye koyun ve elinizi yakmayacak şekilde ısıtılmalıdır.
Bir avuç yağı saçınızın derisine masaj yaparak uygulayın daha sonra saçınızın dibinden ucuna doğru masaj yaparak uygulayın.

Saçınıza 15 dk masaj yaparak 2 saat saçınızda bekletebilirsiniz. Hatta daha iyi bir sonuç almak için bir gece saçınızda bekletebilirsiniz.

Daha sonra yıkama işlemini yaparken kimyasal içermeyen bir şampuanla saçınızı yıkayabilirsiniz.
Bu maskeyi yıpranmış saçlara haftada üç kez uygulayın daha sonra hafta bir kez yapabilirsiniz.

Kurumuş Ve Yıpranmış Saçlar İçin Sirke Maskesi

Sirke saçlara eski canlılığını kazandıran en iyi maskedir. Tırnak ve saçların üzerinde koruyucu bir katman oluşturarak çevresel faktörlerden korur. Üzüm ve elma sirkesi saçların en üst katmanını etkileyerek saçların kırılmasını ve kurumasını önler. Cildin pH dengesini düzenleyerek saç derisindeki kaşıntıyı önlemeye yardımcı olur.

Malzemeler
1 su bardağı elma veya üzüm sirkesi
3 veya 4 su bardağı su

Saça uygulanışı:
Saçlarınızı şampuanla yıkadıktan sonra ve saç kremi kullanılıyorsa kremden sonra saçınızı bu sirkeli su ile durulayın.

Saçlarınıza daha hızlı ve iyi etki etmesi için saç derinize masaj yaparak uygulayın.
Sirkeli suyu da normal suyla durulayarak saçınızı havlu ile ıslaklığını aldıktan sonra kendiliğinden kurumaya bırakın.

Hafta da bir kez uygulayacağınız bu maskeyi daha sonra daha aza indirerek uygulamalısınız çünkü sirkeyi devamlı kullanırsanız da saçlarda kuruluk yapabilir.

Yorumlar