Kadınlar da ve erkekler de cinsel istek nasıl arttırılır

Bir çok kişinin sorunu olan ve boşanmalara kadar neden olan c.i.n.s.e.l isteksizlik aslında hastalıktır ve sorunu çözmek için yollar aranmalı mutlaka tedavisi yapılmalıdır. Ülkemizde bir çok kişi bu sorunla karşı karşıya olsada utancından sorunu çözemez içine kapanır boşanmaların çoğunluğu da bu yüzden ortaya çıkar. İsteksizliğin nedenini tek bir sebepe bağlanamaz bir çok neden isteksizliğe yol açabilir.

Kadınlar da ve erkekler de cinsel istek nasıl arttırılır

1. Kendinize yüklenmeyin:  Cinsel ilişki ve başarıyı bir arada değerlendirmeyin. Bu doğru bir bakış açısı değildir. Cinsel bir problem nedeniyle kendinizi en ağır eleştirilere maruz bırakmanız size bir yarar sağlamaz. Aksine bu durum eşinizi mutlu etmenizi ve ilişkinizi kuvvetlendirmenizi zorlaştırır. Bu nedenle kişisel eleştirileri bir yana bırakın. Sorunlarınızı çözeceğinize inanın. Olumlu olmaya gayret edin.
2. Fiziksel teması kesmeyin:  Cinsel sorun yaşayan çiftler birbirleriyle olan fiziksel temastan uzaklaşmaya başlar. Bunun sebebi pek çok çiftin fiziksel temasın mutlaka cinsel ilişkiyle sonlanacağı şeklindeki yanlış inancıdır. Oysa fiziksel temas cinselliğin ilk adımı olsa da cinsellik fiziksel temasın kesin sonucu değildir.  D.okunma, s.arılma, o.k.şama, ö.pme gibi temaslar eşinizle daha yakın hissetmenizi sağlar.
3. Yavaşlayın: Endişe ve kaygı vücutta stres reaksiyonu başlatır.  Kalbiniz daha hızlı çarpar, nefes alış verişleriniz hızlanır. Bu durumda cinselliğe konsantre olmanız ve rahatlamanız güçtür. Bunun yerine dokunuşlarınızı yavaşlatmayı deneyin.  Ön s.e.v.i.ş.m.e süresini uzatın.  Loş bir ortam hazırlamak, hafif bir müzik koymak da g.e.v.ş.e.t.i.c.i.d.i.r.
4. Onu suçlamayın:  Yaşadığınız cinsel sorunları değerlendirirken adil olun.  Ne kendinizi ne de partnerinizi suçlamayın.  Unutmayın, o da sizin cinsel sorununuz karşısında ne hissedeceğini, size nasıl davranacağını bilemiyor. Bu problemi sadece sizin veya onun "suçu" gibi görmek yerine, birlikte bir çift olarak ele alın.  Bu cinsel sorunları daha kolay atlatmanızı sağlar.
5. C.inselliği motive edin:  S.pontan cinsellik şu anlamda önemlidir: Cinselliği sürekli zaman, mekan ve koşulların uygun olduğu anda yaşayamazsınız. Doğal ve kendiliğinden gelişen karşılıklı istekler oluştuğunda bunun keyfini çıkarmanız gerekir.  Ancak unutmayın, bu hisler her zaman kendiliğinden bir anda gelişmek zorunda da değildir. Erkekler de her an cinsel istek duymazlar ve her an cinselliğe hazır olmayabilirler.  Bu nedenle bazen çeşitli uyarılarla cinselliği teşvik edebilirsiniz

Çilek: Dolgun ve sevimli küçük çilekler zaten oldukça s.e.k.s.i bir görünüme sahip. Ama bundan daha önemlisi çileklerin bol miktarda antioksidan ve kan dolaşımını hızlandıran maddeler içermesi ve bunun da kendinizi çok enerjik hissetmenizi sağlaması.
Yumurta: Katı, rafadan, sahanda veya omlet şeklinde yediğiniz her çeşit yumurta B6 vitaminleriyle dolu olarak tabağınıza geliyor. Bu ne anlama mı geliyor? Bu vitaminler, vücudumuzun hormon dengesini ayarlıyor ve stresle başa çıkmamıza yardımcı oluyor. Stresten arınmak ve rahatlamak da sağlıklı cinselliğin ilk adımı. Cinsel hayatınız pek de iyi gitmiyorsa kendinize bir omlet pişirin ve işleri düzene koymaya başlayın. Eğer yumurtadan hoşlanmıyorsanız yine B6 vitamininden zengin olan; ıspanak, bezelye, havuç, ayçekirdeği, buğday veya balığı tercih edebilirsiniz.Et: Etoburları sevindirelim: Dana ve koyu renkli kümes hayvanlarına ait etler, s.e.v.i.ş.m.e isteğini baskılayan "prolaktin" gibi hormonların üretimine engel oluyor. Ama sebze sevenlerin de üzülmesine hiç gerek yok. Aynı etkiyi alabileceğiniz esmer prinç, lifli yeşil sebzeler, kolay ufalanan peynir, öğütülmüş ekmek de size yardımcı olacaktır.
Sarımsak: Sarımsağın en bilindik özelliği nefesinizi saatler sonra bile toplu yıkıma sebep olabilecek bir silaha dönüştürmesi mi? Yanılıyorsunuz. Bu dezavantajı bir tarafa bırakırsak bu keskin lezzet baştan sona vücudunuzdaki bütün kan dolaşımını hızlandırıp s.e.k.s hayatınıza yeni bir tat getirecek. Tabii, zamanından birkaç gün önce yerseniz!
Çikolata: Kadınların büyük çoğunluğunun kendini iyi hissetmek için kakao ürünü olan çikolataya yönelmesinin bir sebebi var; İçeriğindeki "methylxanthine", zevkden başınızı döndürerek partnerinizin kollarınızda erimesine sebep olabilir. Ayrıca içerdiği "phenylethyamine" maddesiyle tam anlamıyla 'aşk etkisi' yaratıyor.Yani daha kolay aşık oluyorsunuz. 

Erkeklerde cinsel istek nasıl arttırılır

Cinsellik sağlıklı bir biçimde yaşandığında hem erkekler hem kadınlar için yaşamın bir tadı ve bir mutluluk kaynağıdır. Diğer yandan yatak performansının kötüye gitmesi partnerlerin arasına soğukluk girmesine ve hatta ilişkilerin sona ermesine kadar gidebilen ciddi riskler içermektedir. Her ne kadar kadınlar da cinsel soğukluk gibi sıkıntılar yaşasalar da asıl risk erkeklerde ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle erkeklerin cinsel performansını ve gücünü, iktidarını artırmaları için onlara bu yazımızda bazı ipuçları ve öneriler vereceğiz.
Erkekler genellikle yataktaki performansları konusunda endişelidir. Erkekler aynı zamanda cinsel sorunları ile ilgili olarak partnerleri ile konuşmaktan çekinirler. Bazı doğal yöntemler, erkeklerin yatakta daha iyi bir p.erformans sağlamasına katkıda bulunabilir.
İletişim C.insel Performansı Arttırmak İçin Önemlidir: Partneriniz ile bu konuşlarda konuşmak sorunlarınızı daha etkili bir şekilde çözmenize yardımcı olur. Partnerinizin nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığını öğrenmeye çalışın ve kendinizin de nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığınızı belirtin. Bu sayede cinsel hayatınız daha zevkli bir hale gelebilir.
Partnerinize Kendisini Çekici Hissettirin: Kadınlar için s.e.k.s çoğu zaman duygusal bir yakınlıktır. Bu nedenle partnerinizin kendisini özel hissetmesini ve sevildiğini bilmesini sağlayın. Kadınlar genellikle kendi performansları konusunda kendilerini güvensiz hissederler. Partnerinizin kendisini güvende hissetmesini sağlayın.
Erkekler Marstan, Kadınlar Venüstendir: Erkekler ve kadınlar cinsel açıdan tamamen farklıdırlar. Örneğin kadınlar ön sevişmeye daha çok önem verirken erkekler bu süreci daha kısa tutmaktadır. Daha zevkli bir cinsel ilişki için iki tarafta aradaki farklılıklar konusunda uzlaşmaya varmalıdır.
Bir Gününüzü Y.atakta Geçirin: Ön s.e.v.i.ş.m.e.y.i ve s.e.v.i.ş.m.e.y.i uzatmak cinsel performansı arttırmanın etkili yöntemleri arasındadır. Bazı profesyoneller tüm günü yatakta geçirmenin partnerlerin birbirlerini daha yakından tanımaları açısından faydalı olabileceğini düşünmektedir.

Kadınlarda cinsel istek nasıl arttırılır

Cinsel istek aslında tamamen beyinde biten bir olaydır. Kadına yatakta da, sosyal hayatında da, aile ortamında da önemsendiğinin ve kendisine değer verildiğinin gösterilmesi çok önemlidir.
Cinsel isteği dışarıdan etkenlerle arttırmaya çalışmak çok da mümkün değildir. Eğer rahatsanız, kafanızdan geçirdiğiniz şeyi yatakta buluyorsanız ya da sizin istekleriniz partneriniz tarafından yapılıyorsa cinsel isteğiniz zaten yavaş yavaş artacaktır.
Eğer herhangi bir sebebe bağlı olarak cinsel istekte bir azalma varsa bunun sebebi mutlaka araştırılmalıdır ve bir terapiste danışılmalıdır. Bu tür durumlarda sebep, yüzde 90 oranla psikolojiktir.
Kullanılan o.bjeler de cinsel isteğin artmasında önemli faktörlerden sayılabilir.
Ender Saraç kadınlarda c.insel istek artırıcı yiyecek ve bitkileri şöyle sıralıyor
Adaçayı, Civan Perçemi, Anason, Ay çekirdeği, Süt, Nohut, Safran, Soya Fasulyesi, Keten Tohumu ve lifli gıdalar kadınlarda cinsel isteği artırır.
Soya fasulyesi; doğal fitoöstrojen (kadınlık hormonu) içerir. İnsan vücudunda salgılanan östrojene benzeyen bu madde kadının ihtiyacı olan hormonu doğal yolla almasını sağlar.
Keten tohumu;  doğal östrojen içerir. Kadınlarda g.ö.ğ.ü.s b.ü.y.ü.t.m.e özelliği ile birlikte menopoz dönemini rahat geçirmelerini sağlar. Sabahları kahvaltı ile yla veya müsli ile 1 çorba kaşığı alınabilir.
Ender Saraç’tan kadınlar için c.insel isteği artırıcı çay tarifi
Bir tutan civam perçemi ve yarım tatlı kaşığı anasonu, 1 bardak kaynar suyun içinde 3-4 dakika demleyin ve süzün. Gece yatmadan önce 2 fincan için.
Bu çay menopoz şikayetlerine ve v.a.j.i.n.al. kuruluğa karşı da faydalıdır.

Yatakta İstediğinizi Elde Etmenin Yolları Nelerdir

Hiç yorum yok