Bebeklerde yüksek ateş sınırı

Bebeklerde ateş ne kadar yükselirse tehlikeli olur

Bebeğiniz ateşlenince bu ateşlenme kaç derece olursa tehlikeli olur. Bebeklerde ateşlenme çok olur özellikle yeni anneler tecrübesiz oldukları için bu duruma çok panik yaparlar. Bebeğinizin ateşi varsa dereceyle ölçelim 38 derecenin üzerindeyse kesinlikle doktora gidelim. Eğer böyle durumlarda umursamaz olursanız bebeğin tehlikeli hastalıklara yakalanmasına yol açabilirsiniz  kimse istemez bebeğine birşey olmasını yüksek ateşlenme durumunda vakit kaybetmeden doktora götürüp muayene ettirelim bebeği.

Çocuklarda ani ateşin nedenleri

Genellikle bademcik ya da kulak iltihabı, zatürree, idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle oluşabildiğine dikkati çeken uzmanlar bazen de özellikle küçük çocuklarda kana mikrop karışması ateşin nedeni olabilir. 

yüksek ateş sınırı kaç olmalıdır

38 dereceye kadar olan ateş hafif derecede ateştir. Ancak küçük çocuklarda 38.5 dereceyi geçen ateş, özellikle bebeklerde çok önemsenmelidir. Bu derecenin üstündeki ateş 3 yaş altındaki çocuklarda havaleye yol açabilir. Bebeklerde 38.5 dereceyi geçen ateş menenjit gibi önemli bir hastalığın belirtisi olabiliyor
Hayatı tehdit eden bir hastalığın belirtisi olabileceğinden ateşin nedenini bulmak ve ona göre tedavi etmek son derece önemlidir diyorlar. Bu durumlarda çocuğunuzu doktora götürmeyi ihmal etmeyin.

Yorumlar