Ballı suyun faydaları nelerdir

Ballı suyun saymakla bitmeyen faydaları vardır bunlardan bir kaçını sizlere sunuyorum

Bir çoğumuz biliyor balın vücudumuza ne kadar çok yararlı olduğunu peki biliyormusunuz ballı suyun faydalarını ? Ballı suyun faydaları saymakla bitmiyor kilo verdirmeye birebir,sindirim sistemine,bağışıklık sistemine,alerjilere,öksürüğe,boğaz ağrısına,vücuttaki toksinlere ve enerji vermeye kadar bir çok faydası vardır bu nedenler ballı su tüketmemiz yeterlidir.Balın şifa kaynağı olduğunu biliyoruz ılık suyla karıştırıp içtiğimizde yine şifası vardır.Düzenli olarak ballı su tüketelim zamanla faydasını göreceğiz.
*Bal ile sıcak suyu karıştırın ve soğumasını bekleyin soğuyan ballı suyu saçlarınıza dökün fakat durulamayın düzenli şekilde uygulayın saçlarınıza parlaklık verecektir.
*Sabahları ballı ılık bir bardak su içmek sindirim sisteminizi iyileştirmeye yardım eder. Balın antiseptik etkisi midenizdeki asitlik derecesini hafifletir. Kalın bağırsağınızın susuz kalmasını önler ve kabızlık sorunu yaşamazsınız.
*Ballı ılık su içmek sadece hidrasyonu artırmaz, aynı zamanda vücuduzdaki iyi kolesterol seviyesini artırmaya ve kardiyovasküler gerilimi azaltmaya yardım ediyor.
*Enerjinizi artırmak için kahve yerine ılık ballı suyu tercih edin. Vücudunuz çok az susuz kalsa bile kendinizi uyuşuk, tembel ve halsiz hissedersiniz.Bunu önlemek için kahve yerine suyun içine biraz bal ekleyip için. Çünkü kahve idrar söktürücüdür ve vücudunuzun susuzluk çekmesine yol açar.
*Çiğ ve bölgenizin balını kullanmak bölgenizin polenlerine karşı vücudunuzu alıştırmaya yardımcı olur. Ayrıca çevresel alerjilere olan hassasiyetinizi azaltmaya yardımcıdır.
*Ballı su içmek kilo vermenize yardım eder. Balın içindeki şeker, sağlıklı kalori kaynağı olan doğal şekerdir. Şekerli meşrubatlara karşı duyduğunuz istekle savaşmada önemlidir. Gazoz gibi şekerli içecekler boş kaloriyle doludur. Bunları azaltarak ve ballı suyu tercih ederek kalori alımınızı da azaltırsınız ve kilo verirsiniz.
*Bal şaşırtıcı bir bakteri öldürme özelliğine sahiptir. Sade olarak tüketecekseniz organik olmalı. Çünkü bu bal bakterilere karşı faydalı olan enzimlerle doludur. Balın içindeki antioksidanlar ise kötü olan serbest radikallerle savaşır.
*Ballı sıcak su boğazdaki ağrıyı ve tahrişi azaltmaya yardımcıdır. Ilık su boğazınızı yumuşatırken bal da boğazınızın ince bir tabakayla örtülmesini sağlar. Bu yumuşatıcı etki öksürüğü de azaltmaya yardım eder.
*Ballı su vücudunuzun toksinlerden arınmasına yardım eder. Düzenli olarak içtiğinizde hastalığa yol açan toksinlerden kurtulursunuz. Bu karışıma limon eklerseniz yararını artırırsınız. Böylece toksinleri vücudunuzdan daha sık atarsınız ve idrar yollarınız sağlıklı kalır.
*Bağırsaklarınız ağrıyor ve gazınız varsa, bir bardak ılık ballı su içmek gaz sorununuza yardımcı olacaktır. Bal gazı etkisiz hale getirir.
Gördüğünüz gibi balllı suyun bir çok yararı bulunmaktadır en azın dan sabah akşam 1 bardak ballı su tüketelim bunu düzenli şekilde hergün yapalım faydasını zamanla göreceksiniz.

Hiç yorum yok