MAÇOLUK NEDİR? MAÇO NE DEMEKTİR?

Maço dendiğinde aklımıza ilk gelen bıyıklı, sakallı sert mizahı olan erkeklerdir değil mi?.  Aslında maçoluk sadece sakallı, bıyıklı kişilere mahsus değildir. Tabiki de herkezin düşüncesi farklı olabilir sizlerde maçoluk hakkındaki düşüncelerinizi yazımızın altına yorum yazarak paylaşabilirsiniz.

Maço erkek kimlere denir? Bazı kadınlar maço erkekler den hoşlanırken bazı kadınlara da maçoluk itici gelir yani herkezin duyguları düşünceleri aynı olmuyor kimisi seviyor kimisi de sevmiyor.
Maçoluk nedir
Maço erkekler den hoşlanan kadınlar genel de erkeğin kendisini sahiplenme duygusu ön plana çıkar. Hoşlanmayan kadınlar da genel de kendi ayağının üstün de durabilen kadınlardır fakat bu sağdece genel anlamda dır.
 
Bir örnek vererek anlatayım iki kişi var biri tatlıyı çok seviyor diğeri de acıyı yani maço erkekler den hoşlanan kadınlar da böyledir.

Maço nedir? Ne Demektir?

Genelde kadınlar üzerinde erkek egemenliğini davranışlarına yansıtan, aynı zamanda faşist yönelimli erkeklerin zihniyetine verilen isimdir. Bu zihniyeti savunan ve hayata geçiren insanlara maço denir.

Aynı zamanda maçoluk, sonradan benimsenen bir görüş bütünü olmaktan öte, daha çok bireylerin çevrelerinden algıladığı, kendiliğinden normalleşen, toplumsal cinsiyetin öne çıkan etmenlerinden biri olarak varlık gösterir.

Günümüz dizilerinin de çok etkisi olduğunu da söylemek gerekir. Şunu söyleme den duramıcam maço erkek olmak istiyorum derken kadınlara şiddet uygulamayınız kadınlara şiddet uygulayan maço erkek değildir maço erkek sevdiğini çok sever fakat yüzüne karşı söylemez hissettirir sağdece sevdiğini çok sever onu incitmez üzmez.

Eğer kocanız ya da sevgilinizde maçoluk var ise üzülmenize gerek yok kesinlikle sizi seviyordur fakat sevdiğini size belli etmeden içinden sever tabi bayanlar genelde erkeklerin yüzüne karşı seni seviyorum demesini ister.

Yorumlar