Kürdan nasıl yapılır izle

Kürdanı dişlerimizi karıştırmak için kullanırız değilmi size tavsiyem dişlerin arasına kürdan sokmayın kürdan dişlere çok zararlıdır.  Gelelim konumuza kürdan nasıl yapılır bilgi vereceğiz. Kürdanı kullanan kişi kullanmayan kişiler den fazladır belki hiç merak etttinizmi yemekler den sonra dişlerinizin arasını temizlediğiniz bu kürdanlar nasıl imalat edilip te evimize giriyor.Adeta ağaçtan yapılmış iğneler gibiler ben de merak ettim kürdanın yapılışını.Bir arkadaşım kürdan fabrikasın da çalışmıştı kendisine sordum ve internetten araştırdım bu video yu buldum arkadaşın verdiği bilgiler bu video yu izlediğim de aynı bilgileri verdiğini anladım yani yanlış bilgi almamışım.
Kürdan 1,5 metre ye yakın ağaç tomruğu makinaya bağlanır ve tomruğun kabukları temizlenir, güzelce ağaç soyulur ve sonra tekrar makinada işlem görür ince kağıt gibi parçalanır ve rülo halin de sarılır ardın dan rulo lar başka makinaya bağlanır kürdan olmaya bir adım daha yaklaşır parça parça erişte gibi parçacıklar haline gelir ve ateşte iyice kurutulur ve kürdan haline gelir.

Kürdan nasıl yapılır izleyiniz video


Gördüğünüz gibi arkadaşlar fazla söze gerek yok neredeyse bütün işlemleri makinalar yapmaktadır.Merakınız gitmiştir benim gibi iyi günler dilerim.

Yorumlar