Parfüm Nasıl Kalıcı Olur

Parfüm mağdurları  kendi kokularını iyi tespit edemeyen ve arada kalıp sürekli koku değiştiren kişilerdir. Bu seçimler yapılırken üç kokudan fazla  parfüm  denenmemelidir. Çünkü tüm kokular birbirine karışacak ve algı hissi ortadan kalkacaktır.
Tavsiye üzerine parfüm almak iyi tercih olabilir ancak her koku her tende aynı durmayacaktır. Kimi ten baharat kokusu ile bütünleşip  kalıcı olmakta  ve güzel kokmakta, kimi tende de çiçek kokusu, odunsu kokular daha iyi taşınmaktadır. Tenlerin çeşitliliği parfüm koku yayma şeklini değiştirip kokuyu farklı harmanlayabilecektir.
Parfümün kalıcı olması  için nabız atan bölgelere uygulamak iyi seçim olabilir. Önce kişi ile karakterize kokuyu tespit etmek ardından uygulanacak sıcak alan bulmak gerekir. Nabız atan bilekler, kulak arkaları, göğüs araları, diz araları, koltuk altı gibi alanlar daha nemli olacağı için kokunun uzun süre bedende kalmasını sağlayacak ve daha kolay dağılım yapabilecektir.
Parfümlerin saklama şeklide  kalıcılık için önemlidir. Daha karanlık loş ortamlar ve daha serin ortamlar uygun olacaktır. Buzdolabında parfüm saklamak iyi tercih olabilir. Ayrıca parfüm şişesinin kapağı kapatılmaz ise etkin kokusunu büyüsünü zamanla kaybedebilecektir.

Yorumlar