Kıvırcık Saçlara Nasıl Şekil Verilir? Yöntemler

Kıvırcık saç yapısı bakımı ve kullanımı diğer saç tiplerine göre biraz daha zordur ancak şekil vermek açısından kendi doğal yapılarından dolayı hemen şekle girebilirler. Özellikle doğuştan kıvırcık saçlı olanlar için bazı püf noktalarına dikkat etmeleri durumunda kolayca saçlarının şekle girdiklerini göreceklerdir. Kıvırcık saçlı bayanlar için saçlarının şekil alması için neler yapılır bahsetmeye çalışalım;
Kıvırcık Saçlara Nasıl Şekil Verilir? Yöntemleri

Kıvırcık Saçların Kolayca Şekil Alması İçin Yapılabilecekler

•    Banyo yaptıktan sonra saç kremi yardımıyla karışmış olan saçlarınızı açabilirsiniz. Saçlardaki dolaşıklığı kolayca açmak için taramaya saç uçlarından başlamanız daha etkili bir yol olacaktır.

•    Kıvırcık saçlarınızı banyodan sonra kurulamak için havlu yerine daha esnek ve yumuşak kumaştan yapılan ürünleri tercih edebilirsiniz.

•    Kıvırcık saçlara en çok yakışan buklelerdir. Saçınıza bukle yapmak için saç köpüğünden yararlanabilirsiniz. Saç köpüğünü sürdükten sonra ister fön makinesiyle isterseniz elinizle saçlarınıza şekil verebilirsiniz.

•    Kıvırcık saçlarınızın özel bakıma ihtiyaç duyduğunu unutmayarak saçlarınız içim saç bakım kremlerini kullanabilirsiniz. Kıvırcık saçlar için özel olarak üretilen saç bakım kremlerinden kullanarak kıvırcık saçlarınızın daha etkili şekilde bakımını yapabilirsiniz.

•    Kıvırcık saçların bir özelliği de diğer saç tiplerine göre sık yıkanma ihtiyacı duymamasıdır. Bu açıdan kıvırcık saçları olanla bir bakıma bu durumda şanslıdır diyebiliriz.

•    Kıvırcık saçlarımızın bakımını usulüne uygun şekilde yaptığımız takdirde istenilen sonucu saçlarımızda alabiliriz.

Etkileyici Kıvırcık Saçlara Sahip Olabilirsiniz

Siz de doğal olarak ya da sonradan kıvırcık saçlara sahipseniz kıvırcık saçların bakımı için bazı yapabileceğiniz püf noktalarını sizlerle paylaştık. Bu püf noktalarına dikkat ederek sizin de etkileyici güzel görünüme sahip kıvırcık saçlarınız olabilir. Işıl ışıl güzel ve etkili bir görünüme sahip kolay şekle giren kıvırcık saçlarınız olması için belirtmiş olduğumuz püf noktalarına dikkat edebilirsiniz.

Bazı durumlarda kıvırcık saç modelinden sıkılanlar için özel olarak satılan saç düzleştirici ürünlerinden kullanarak saçınıza düz şekil de verebilirsiniz. Ancak düzleştirici saç şekillendirici gibi ürünler sık kullanıldığında saça büyük zararlar verebilir.

Bu açıdan bu gibi ürünlerin sık kullanımından da mümkün olduğunca kaçınmak en doğrusu olacaktır. Saçlarınızın bakımı için en doğru ve doğal yöntem yıkama ve şampuanlamanın doğru biçimde yapılmasıdır.

Yorumlar