Kıvırcık Saça Nasıl Şekil Verilir Yöntemleri

Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır, Kıvırcık Saça Şekil Verme

Düz saçlı olan bayanlar, kendilerinde farklılık yaratmak için veya özel günlerinde görünüşlerini değiştirmek için saçlarını kıvırcık hale getirmek isterler. Her kuaför saça rahatlıkla kıvırcık şeklini verebilmektedir ama bayanların evde yapabileceği en zor uygulamalardan biridir. Kıvırcık saç yapmak için, son derece el becerisi olan bayanlar ve kullanışı rahat aynı zamanda kaliteli  saç bakım  ürünleri bayanların evlerinde olması gerekmektedir.
Bu evde yapılması zor olan konuyu sizin için bilgili kuaförlerden araştırdık. Aşağıdaki detayları inceleyelim ve fikir sahibi olalım.                           
Bayanların güzel buklelere sahip olabilmesi için aşamaların her birine çok dikkat etmesi gerekir. Bilgili kişiler bu aşamaların sorunsuz olarak yapıldığında saçların daha kolay şekil aldığını söylemektedirler. Aşağıda  kıvırcık saç nasıl yapılır  sorusunun detayları vardır.
Birinci aşamada saçları sabitlemek gerekir. Bunun için jöle, sprey veya köpük tercih edilebilir. Kuaförler köpüğün daha iyi bir sabitleyici olduğunu belirtmişlerdir.
Uygulama saç uçlarından başlar ve yukarıya doğru devam eder.
Köpüğü uygulama sırasında, saçınızın uçlarını avuç içinizle sıkıştırarak kıvırcık görümünü elde edebilirsiniz.
Fön makinesinin uç kısmına vigo isimli kıvırma aparatı takılır ve ısı ile kıvırma kısmına geçiş yapılır.
Saçınızın önce uç kısmından başlayarak vigo içerisine yerleştirilir. Köpüğün ve saçın kurutulma işlemi başlanır.
Bu işlem bittikten sonra saç kıvırcık görümünü alır. Ama bukleler istenilen kıvrımda değil iste saç maşaları ile buklelerinizi istediğiniz görünüme getirebilirsiniz.
Yapacağınız bu uygulamalar hem sizin vaktinizi çalmaz hem de harika bir kıvırcık saça sahip olursunuz. Fön makinesinin ucuna takılan vigo parçası ünlü mağazalarda ve kuaför ürünleri satan satış firmalarında bulunabilmektedir. Kendi saçınızı kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için bu aparatlarınızı evinizde bulundurmalısınız. Bu sayede kuaförlere verilen yüksek para meblalarından kurtulmuş olursunuz.
Kıvırcık saçlara sahip olmak belli başlı ürünler ile mümkündür. Evde kendi emeğiniz ile yapacağınız saç şekillendirmeleri sayesinde özel günlere ve günlük hayatta kullanacağınız kıvırcık saçlara kolaylıkla sahip olacaksınız. Düz saçlarından sıkılan bayanların güzel buklelere kavuşması işlemi artık bu kadar pratiktir.

Kıvırcık Saça Şekil Verme Yöntemleri

Oldukça zorlu bakım sürecini gerektiren kıvırcık saçları hacimli hale getirmek oldukça zordur. Şekil alması uzun zaman süren kıvırcık saç tipini öncelikle banyodan çıktıktan sonra yatıştırmak adına özel kremler aracılığı ile bakım işlemini gerçekleştirmelisiniz.
Kıvırcık saçlara sahip kişiler saçlarını belli bir forma getirmek için öncelikle saç şekillendiricilerden yararlanabilir. En çok tercih edilen uygulamalar arsında öncülüğünü koruyan saç şekillendiricilerden, saç tipine uygun olanını kullanmanız sonucun sağlıklı olması adına dikkat edilmelidir. Eğer doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız saç jölelerinden uzak durmalısınız.
Kremsi yapıya sahip saç şekillendirici doğal bir görünüm elde etmeniz adına biçilmiş bir kaftan olacaktır. Saç şekillendiricilerini uygulamaya aldıktan sonra tarama işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bu işlem sonrasında elleriniz aracılığı ile saçınızı istediğiniz formda şekillendirebilirsiniz. Saçlarınızı doğal yöntemler aracılığı ile dalgalı bir form getirmek istiyorsanız gece yatmadan önce saçınızı dört eşit parçaya ayırın.

Bu işlem sonrasında saçlarınızı örün. Sabah kalktığınızda saçlarınızı çözerek elde ettiğiniz şekli saç spreyleri aracılığı ile destekleyin.  Kıvırcık saçlara sahibim fakat atkuyruğu modelini uygulamak istiyorum diyorsanız bu işlem için öncelikle saçlarınızı düzleştirmelisiniz. Daha sonra saç diplerinize saç spreyi sıkarak atkuyruğu modelini kolayca uygulamaya alabilirsiniz. Sizlerde  kıvırcık saçlara nasıl şekil verilir  sorusunu aldığınız tüyolar ile yanıtlayarak kusursuz saç tipine kısa zaman zarfında sahip olabilirsiniz.
Kıvırcık saçlara şekil vermek artık bayanların kabusu olmayacak. Kıvırcık saçlı bayanlar bigudilerle kıvırcık saçlarına daha kolay şekil verebilecekler. Kıvırcık saçlar yapı itibariyle şekil almaya uygun değillerdir ama bigudiler ile kıvırcık saçlarınıza şekil verebilir ve bu şekli de uzun süre muhafaza edebilirsiniz.
Kıvırcık Saçlara Şekil Vermek İçin 10 Önemli Yöntem
1-) Kıvırcık saçların diğer saçlara oranla bakımı ve düzene girmesi daha zordur. Kıvırcık saçlara şekil vermek için bigudileri kullanacaksanız saçlarınızı az da olsa düzleştirmeniz gerekiyor. Düzleştirme işlemi olmaz ise düzensiz saçlara yaptığınız bigudi ile şekillendirme sizi memnun etmeyecektir.
2-)Kıvırcık saçlar banyodan sonra el yordamı ile düzleştirilmelidir. Düzleştirdiğiniz saçlarınıza sıcak sudaki bigudiler iyi gelecektir. İçi su dolu olan bigudiler saçlara dalgasını daha çabuk verirler.
3-) Saçlar düzleştirildikten sonra 12 adet ve içi su dolu olan bigudiler sıcak kaynar suya atılır. Kaynatma işlemine kısık ateşte devam edilir. 10 dakika sonra kaynatma işlemine son verilir.
4-) Saçlarınızı sarma işlemine başlamadan önce düzleştirdiniz. İçi su dolu bigudilerinizi sararken ılık olmalı. 12 tane bigudiniz olduğuna göre saçınızı 12 eşit parçaya ayırmanız gerecek. Saçlarınıza bigudileri sararken işlemi dışa doğru yapmalısınız. Bigudinin iç kısmını çıkartarak sarma işlemine başlayınız. Her sarma işleminden sonra dış kısmı üzerine yerleştirerek işlemi tamamlayın.
5-) 12 eşit parçaya böldüğünüz saçlarınızı sardıktan sonra beklemek için fazla vaktiniz bulunmuyorsa fön makinesi ile saçlarınıza ısı verebilirsiniz. Saçlarınız daha çabuk şekle girecektir ve kolay bozulmayacaktır.
6-) Bigudili saçlara ısı verme işlemi 15 dakikadır. Daha sonra bigudilerinizi saçınızdan yavaş bir şekilde çıkartınız.
7-) Saçlarınız istediğiniz şekle gelmiştir. Bigudi ile kıvırcık saçlarınıza verdiğiniz şeklin bozulmasını istemiyorsanız saçlarınıza sprey sıkabilirsiniz. Saçlarınızın etkisinin terden veya havanın durumundan etkilenmesini istemiyorsanız sabitleyici sprey kullanınız.
8-) Kıvırcık saçlı bayanlar bigudi ile sarma işlemi yapmadan önce saçlarını düzleştirmelidir. Düz bir saç sarma işleminin kolay olması demektir.
9-) Acele ile saçınızdan çıkarttığınız bigudiler saçlarınızın daha kabarık ve kıvırcık görünmesine neden olabilir. Bundan dolayı kıvırcık saçlardan bigudi çıkartırken yavaş bir şekilde yapmalıdır.
10-) Vaktiniz bol ise bigudiler kafanızda 6 saate yakın kalabilir. Bigudi ile saçlarınıza verdiğiniz şekil uzun süre bozulmayacaktır.

Kıvırcık Saç Nasıl Yıkanır

Zor ve bir o kadar da sıkıntılı bir süreç olan yıkma işleminde kıvırcık saçlı bayanlar büyük sıkıntılar çekmektedir. Onarım işlemi sırasında güçlük çeken kıvırcık saçlı bayanlar saçın sahip olduğu nemi koruyarak uygun temizleme işlemini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Saçlarınızın sahip olduğu hacmi koruyarak yıpranmasını önleyen şampuanlar aracılığı ile yıkama uygulamasını gerçekleştirerek krem aracılığı ile bu işlemi destekleyebilirsiniz.
Bu hususta dikkat etmeniz gereken en önemli husus saç tipine uygun şampuan seçimini gerçekleştirmenizdir. Eğer saç tipinize uygun olan şampuan türünü kullanmazsanız saçlarınızda istediğiniz sonucun tam tersini elde edebilirsiniz. Bu tür problemlerle karşılaşmak istemiyorsanız saç tipinize uygun şampuan türünü seçerek işlem sırasını uygulayabilirsiniz.
Kıvırcık saçları yıkarken öncelikle saçlarınızın düğüm olmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü düğüm olan saçlar yıkama işlemi sırasında yıpranmaya uğramaktadır. Bu tür problemler ile karşı karşıya kalmamak adına her gün saçlarınızı krem aracılığı ile yıkayarak canlı kalmasını sağlayabilirsiniz.
Şampuan uygulaması sonrası saçlarınızın açılması adına kullanacağınız kremin içine doktorunuzun önereceği serumları ilave ederek işlem sırasını gerçekleştirmelisiniz. Bu uygulama saçlarınıza dolgunluk katarak saç diplerinizin sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamaktadır.
Kıvırcık saçlara sahip bayanlar kesinlikle organik maddeler arcılığı ile desteklenmiş şampuanlar aracılığı ile yıkama işlemini gerçekleştirmelidir. Bu tür şampuanlar tüm kozmetik devlerini reddederek kimyasal madde kullanımı geride bırakmaktadır.
Doğal yöntemler aracılığı ile hazırlayacağınız maskelerde saç tipiniz için biçilmiş bir kaftan olabilir. Acı badem yağı ve yılan yağı ile hazırlayacağınız karışımı 30 dakika saçınızda bekleterek ılık su aracılığı ile yıkarsanız gözle görülür şekilde canlılık ve parlaklık elde edebilirsiniz.
Saçlarınız soğuk su aracılığı ile yıkarsanız sağlıklı saç köklerine kavuşabilirsiniz. Soğuk su saçlarınızın elektriklenmesini ve kopmasını reddederek sağlıklı bir görüntüye kavuşmasını destekler.
Saçlarınızı yıkadıktan sonra bir havlu aracılığı ile sararak bekletin. Kurutma makinesini kullanarak kurutulan saçlar yıpranarak elektriklenmektedir.
Bu yazıda doğal kendinden kıvırcık saçı olanlar için okumanızı tavsiye ederim: Doğal buklelerle baş etme yöntemleri

Yorumlar