Kalın Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kalın telli saçlarınız varsa bakımını nasıl yapacağınızı burdan öğreneceksiniz.Sizler için uzmanların yazılarından araştırdığımız önerileri ve tavsiyeleri burda paylaşıyorum umarım sizin böyle probleminiz var ise faydalı bir konu olmuştur.Bakalım kalın telli saçların bakımı nasıl yapılıyor öğrenelim.

Kalın telli saçların bakımı nasıl yapılır

Saç derisinin yağı saçı beslemektedir. Kalın telli saçlar fazla hacimlidir. Sanılanın aksine her gün yıkanması tavsiye edilmemektedir. Bunun nedeni fazla hacimli saçların geç yağlanmasıdır. Eğer saçlarınızı çabuk uzamasını istiyorsanız her gün yıkamayınız.
Saçlarınızın kırılmaması için duş aldıktan sonra taranması gereklidir. Kalın saçlar için önereceğimiz taraklarda aynı saç teli gibi kalın başlıklı taraklardır.
Bilinen bir diğer yanlış yöntem ise saçlarınızın duş yaptıktan sonra ya da ıslakken fön makinesi ile kurutulmasıdır. Kalın telli saçlar aldığı sıcaklıktan etkilenerek hacimli olan saç daha da hacme sahip olarak kabarıklık yaratacaktır. Bunu önlemek için ıslak saçlarınızı havluya sararak kurumasını beklemeniz en güzel yöntemdir.
Saç kremleri kalın telli saçlara tavsiye edilmektedir. Uygulamayı ise duştan sonra yapınız.
Kalın telli saçların kesinlikle kullanmaması gerek şeyler jöle gibi ürünlerdir. Saçın çabuk kuruması yüzünden bu kimyasalların saç yapısını daha da kuruttuğu, bunun için kalın telli saçlara uygulanmaması gerektiği uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır.
Eğer saçlarınızın çok kuruluğundan rahatsız iseniz kesinlikle uzaman kuaförlerde saçlarınızın uçlarını kestirmelisiniz.
Saç kestirme sıklıkları ise 2 ayda birdir. Bu yöntem hem saçların çabuk kırılmasını önler hem de saçların çabuk uzamasını sağlar.
Şampuan seçiminizde ise kesinlikle saç kuruluğunu önleyen yani, bitkisel yağlı olan şampuanları kullanmalısınız. Bu yöntem saçlarınız ışıl ışıl parlamasını ve daha canlı görünmesini sağlayacaktır.

Hiç yorum yok