Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır

Genellikle makyaj yapmak için çok fazla vakti olmayan iş kadınları tarafından tercih edilmekte olan kalıcı makyajı her kadına önerebiliriz. Yapımı biraz tuzlu olacaktır ama bunu uzun bir zaman sayarsak ve işin içine kullanılan ve kullanılacak olan makyaj malzemelerinin de ücretini katarsak hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş oluyorsunuz. Peki kalıcı makyaj nasıl yapılır? Çoğu kadın bunun sırrını çok merak ediyor ve bilmedikleri için boş yere kuaförlere ve güzellik merkezlerine para veriyorlar, ancak siz kendiniz de yapabilirsiniz. Tabi pişman olmamanız lazım, kalıcı makyaj yaptıran kadınların çoğu ilk denemelerinde yanlış seçim yaptıkları için zorla çıkarttırırlar makyajı.
Kalıcı makyaj nasıl yapılır sorusunun cevabını sizlere sözlerimizle anlatmayacağız, çünkü böylesine detaylı bir konuda verecek olduğumuz yazılı bilgi görüntülü bilginin yanında hiçbir işe yaramaz. Aşağıda vermiş olduğumuz videoda kalıcı makyajın nasıl yapıldığını anlatan 14 dakikalık bir hazine yatıyor. Eğer siz de başka yerlere para vermeden kendi makyajınızı kendiniz yapmak istiyorsanız videoyu baştan sona, detaylı bir şekilde izlemenizi öneriyoruz.

Gözlere Kalıcı Makyaj Yapılması  

Yüzde kalıcı makyajın en fazla tercih edildiği bölge gözlerdir. Tatil zamanlarında denize girildiği anlarda, duş alındığı anlarda ve su ile temas edilen anlarda, gözlere uygulanan kalıcı makyaj tercih edilmektedir. Kirpiklere uygulanan kalıcı kirpik, göz altına uygulanan kalıcı kalem sürme, gözler için uygulanan kalıcı makyaj çeşitleridir ve su ile temas anında bozulmazlar. Tercihlere göre kalıcı makyaj uygulaması kaşlara da yapılmaktadır. İstenildiği şekilde çizilen kaşlar üzerine kalıcı makyaj uygulaması yapılabilir. Kalıcı makyajın yapıldığı ilk gün yüze su değdirilmemesine dikkat edilir.

Dudaklara Kalıcı Makyaj Yapılması

Bayanlar tarafından tercih edilen bir diğer kalıcı makyaj çeşidi de, dudaklara uygulanan kalıcı makyajdır. Dudakları olduğundan daha büyük gösteren, çerçeve şeklinde olan ve dudak çevresine yapılan bir makyaj türüdür. Uygulama ile dudaklar daha büyük gözükür ve doğal olduğu hissini uyandırır. Özellik ile çalışan bayanlar için su ile bile bozulmayan dudaklara kalıcı makyaj uygulaması faydalı bir işlemdir.

Kalıcı Makyaj Özellikleri

Kalıcı makyajların silinmesi oldukça zor bir işlemdir. Cilt üzerinde olumsuz bir etkisi olmaması ile birlikte nadiren alerjik reaksiyonlar görülebilir. Bu neden ile uygulanan kalıcı makyajı mümkün olduğunca kullanmak gerekmektedir. Bazı kalıcı makyaj tipleri 1 yıl süre ile geçerli olur iken, bazılarının ise 10 yıl süre ile kalıcılığını koruduğu gözlenmiştir. Bayanların tercihleri yönünde işlem uygulanmaktadır.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır Video İzleyiniz

Yorumlar