Göz Kapağı Şişmesi Nasıl Geçer

Göz önemli organlarımızdan birtanesidir göz sağlığı çok önemli olduğundan göz kapağının sağlığıda önemlidir.Göz kapağının şişmesinin bir çok nedeni olabilir temizliğe dikkat edeceğiz göz den mikropları uzak tutmaya çalışacağız.
Eğer göz ve göz kapağınızda sürekli, geçmeyen ya da tekrarlayan şişlikler olursa, bu kalp ve böbrek hastalıklarının habercisi olabilir.
Göz kapaklarında oluşan rahatsızlıkları en iyi Göz Hastalıkları Hastanesinde giderek tedavi ettirebilirsiniz. Fakat bu hastalıkların tam bir tedavi şekli yoktur. Başka hastalıklarında neden olabileceği göz kapakları şişlikleri, neden olan hastalık bulunup tedavisi yapıldıktan sonra kendiliğinden geçecektir. Genelde göz kapağı şişlikler bir süre sonra iner ve düzelir. Fakat düzelmiyorsa mutlaka bir doktora görünmenizde yarar vardır.
Göz kapağında ki şişliklere son vermek için sizde evde bir takım tedaviler uygulayabilirsiniz. Bunlardan en bilineni, çayla yapılanıdır. Çay demlik poşetlerini, çayı demledikten sonra soğuk bir şekilde gözünüze kompres yaparsanız bu gözün dinlenmesine ve şişliğin geçmesine yarayacaktır. Şişlik uzun süre geçmiyor ise günlerdir iyileşmiyor şişlik devam ediyor ise göz doktoruna kesinlikle muayene olun.

Yorumlar