Sağlıklı ve Hızlı Kilo Vermek İçin Bunları Yapın

Hızlı kilo vermenin yolları sizlerle

Kilo problemi çoğu insanın sorunu olmuştur nasıl kilo vereceğim diye strese ister istemez sokuyor kilo problemi.Hızlı ve sağlıklı kilo vermek istiyorsanız bu yöntemleri uygulaya bilirsiniz.Sağlıklı ve hızlı kilo vermek için bu adımları uygulamalı ve bunu mutlaka spor ile desteklemelisiniz.
Hayatınızdaki en kalorili yiyecekten kurtulmalısınız.
Yiyeceklerinizi azaltmanızı söylemiştik. Ancak alırı kilo almanızı tetikleyen en kalorili yiyeceği hayatınızdan çıkarmanız daha hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır. Bir süre sonra zaten o yiyeceğin tadı.. ağzınızdan silinecektir.
Normalde yediğiniz yemek miktarını azaltmalısınız.
Normalde yediğiniz yemeklerin miktarınız azaltarak fazla gelen kalorinin yağa dönüşmesini engellemelisiniz. Harcadığınız enerjiden fazla gelen kalori miktarı vücudunuzda yağa dönüşür. Hızlı kilo vermenin ana maddesi olan bu adım çok önemlidir.
Yiyecek veya içeceklerden en az kalorili olanları tercih edin.
Birkaç içecek tercihiniz olduğunda örneğin portakal suyu yerine domates suyunu tercih edebilir, vişne suyunun kalorisini %50 ye düşürmek için sodayla karıştırabilirsiniz. Şerbetli ve sütlü tatlı tercihinizde ise sütlü tatlılar sizin için daha iyi olacaktır.
Ayaküstü atıştırmalıkları bırakmalısınız.
Öğünlerinizi azaltarak belirli saatlere yerleştirin ve o saatlerde düzenli olarak öğünlerinizi yiyin. Atıştırmalıklardan ve ayaküstü yenen yemeklerden vazgeçerek hızlı kilo verebilirsiniz. Bunlar sizin doymanızı sağlamaz ve fazla yağ olarak size geri döner.
Sürekli süt içiyorsanız yağsız süt tercih edin.
Hayatınızda süte büyük yer veriyorsanız ve düzenli olarak içiyorsanız yağsız sütleri tercih edin. Her gün içtiğiniz 1 fincan yağlı süt yerine 1 fincan yağsız sütü tercih ettiğiniz zaman haftada 32 gr yağ almayı engellemiş olursunuz.
Çok kalorili ev yemeklerini erteleyin.
Hızlı kilo vermenizi engelleyen en büyük sorunlardan biri de annenizin yaptığı yağlı ve hamur işi yiyeceklerdir. Bunlardan kesinlikle uzak durmalısınız.
Buzdolabınızda yememeniz gereken yiyecekleri barındırmayın.
Buzdolabınıza sizin için zararlı olan fazla kalorili yiyecekleri almayın ve göz önünüzde bulundurmayın. Dolabı her açtığınızda canınızın çekeceği bir şeyi görmek insanın sabırlarını zorlayabilir.
8.Alkolü hayatınızdan çıkarmalı, su ve sodayı tercih etmelisiniz.
Sağlığınıza zararlı olan alkol yerine su ve sodayı tercih ederek yağların yakıldığını ve hızlı kilo verdiğinizi göreceksiniz.
Sürekli oturmayın ve hareketli olun.
Günlük yaşantınız dâhil olmak üzere iş yaşantınızda veya bir markete giderken bile hızlı hareketlerde bulunarak hızlı kilo verebilirsiniz. Boş zamanlarınızda oturmayı değil, yürüyüş yapmayı tercih edin.
Diyetinize sadık kalın.
Yaptığınız diyetten sonra kilo verdiğinizi görünce diyetinizi gevşetmeyin. Unutmayın ki istediğiniz kiloya ulaşabilmek için diyetinizi düzenli olarak yapmalısınız.
İş hayatınızda gereksiz yiyecekleri terk edin.
İş hayatınızda sürekli olarak tercih ettiğiniz kahve, şekerli çay, atıştırmalık hamburger artık size göre değil. Hızlı kilo vermek için bunları hayatınızda çıkarın ve yerine suyu getirin. Göreceksiniz ki su yağlarınızın yakılmasının büyük bir anahtar olacaktır.
Kahvaltı öğününüzü atlatmayın.
Kahvaltısız bir gününüz olmasın. Unutmayın ki kalktıktan sonra bir saat içerisinde kahvaltınızı yapmazsanız sonraki zaman içerisinde yediğiniz her besin yağ olarak depolanacaktır.
Yemek yerken farklı işlerle uğraşmayın.
Yemeğinizi yerken bütün dikkatinizi ona verin ve yavaş yiyin. Televizyon karşısında yediğiniz yemek sizde doyma hissi oluşmamasını ve daha fazla yemenizi tetikler.

Yorumlar