Tatil Merkezi Bodrum Şehri

Tatil merkezi olmasının yanında, kültürel bir mozaik oluşturması açısından da eşsiz bir yer Bodrum. Bu mozaiğin nedeni, şehrin daha önce birçok milletin hâkimiyetine girmiş ve kültürel anlamda birçok farklı geleneği bünyesinde barındırıyor olması. Bodrum’un en sevdiğim yanlarından birisi de çok gelişmiş bir tatil cenneti olmasına rağmen, kentin dokusundan, insanların yaşayışından ve doğal güzelliklerinden hiçbir şey kaybetmemiş olması. Bembeyaz evleri, yemyeşil doğası ve de taşlı sokakları ile tam bir yerel masal beldesi olan Bodrum, hem deniz turizmi ve doğa sporları hem de yerel kültür tatili yapmanız mümkün. Bodrum’da nerede kalırım diye düşünmenize de asla gerek yok. Otel, yerel ev, pansiyon gibi birçok seçeneği bir arada barındıran beldede kalacak yer bulmak, hiç de zor olmuyor. Diğer yandan, günü birlik tekne turlarıyla bakir koyları görebilir ve yine uçakla evinize geri dönebilirsiniz.
Hem Ege hem de Akdeniz ikliminden etkilenen Bodrum çok çeşitli etkinlikler için de sizlere olanak tanıyor. Yazın çok sıcak olmasının yanında fazla neminin olmaması Bodrum için harika bir iklim yaratıyor. Peki, Bodrum’a gidince, yapmadan dönmemek gereken şeyler ne diye bir soru soranların sesini duyar gibiyim. Hemen cevap verelim. Tabii ki de dillere destan eğlence merkezleri, kalesi ve de balığı. Bodrum’da yapılacak bir diğer aktivite de, biz bayanların vazgeçemediği alışveriş keyfi. Alışveriş konusunda büyük şehirlerle boy ölçüşen Bodrum’da ünlü markalardan yöresel kıyafetlere ve ürünlere kadar her kesime hitap eden malzemeler
bulmak çok kolay. Alışverişten dem vurmuşken Bodrum’un meşhur deri işlerinden de bahsememek tabiki de imkânsız. Özellikle deri sandaletler dünyaca ünlü. Ben gitmişken çeşitli renklerinden modellerinden birkaç tane almayı ihmal etmedim. Sizlere de kesinlikle tavsiye ederim. Çünkü deri oldukça sağlam ve de sağlıklı bir malzeme. Sevdikleriniz için hediye almayı düşünüyorsanız yöreden çıkarılan deniz kabukları ve süngerler çok hoş ve doğal hediye seçeneği olabilir. Bodrum’a gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Gümbet ve Marina’yı özellikle gezmelisiniz.
Tüm bu anlattığım keyifli şeyleri okuyunca sizin de Bodrum’a gitmek için planlar yaptığınızdan eminim. O zaman sizlere planlarınız için de küçük tavsiyeler vereyim. Bodrum’da alışverişe ve yapacağınız aktivitelere daha fazla bütçe ayırmak için, en ucuz uçak biletini bulmanızda fayda var. Çünkü Bodrum, tam bir tatil beldesidir. Orada yapacağınız çok fazla eğlenceli aktiviteniz olacağından ve de çok eğleneceğinizden emin olun. Güneşli günler eşliğinde beyazlar içinde saklı cennet Bodrum’u gezmek, hayatınızdaki en güzel şeylerden biri haline gelecek.

Yorumlar