Hamilelik (Gebelik) Çatlakları İçin Çözüm

Hamilelik (Gebelik) Sürecinde Çatlakları Önleme ve Doğumda Oluşan Karın Çatlaklarına Masaj Yağı Uygulama

Gebelik sonrası oluşan çatlaklardan genelde herkez rahatsız olmaktadır.Hamilelik sürecinde özellikle hamile olan bayanın kakao yağını göbeğine yani hamilelik zamanında göbekde oluşan çatlaklara veya henüz çatlak oluşmamış bölgeye günlük olarak sürülmektedir böylelikle gebelik sürecindeki oluşacak çatlaklara önlem alabiliriz.
Kakao yağı: Kakao yağı gebelik çatlakları için iyi bilinen bir çözümdür. Pahalı değildir ve hamile kadınlar güvenle kullanabilir.
Kakao yağı vücudun çatlak görünen yerlerine günlük olarak uygulanır. Gebelik çatlakları görünmeden önce kakao yağını uygulamak daha iyidir. Çünkü kakao yağı cildin elastikiyetini artırmaya yardımcı olarak çatlakları da önlemede faydalı olabilir. Fakat kakao yağının etkili bir sonuç vereceği konusunda bir garanti yoktur.
E vitamini: E vitamini gebelik çatlakları için uygulanan ev çözümlerinden birisidir. Birçok formda
Günlük olarak 30 IU E vitamini tavsiye edilmektedir. Hamile kadınlar arzu ederlerse E vitamini içeren kremler veya E vitamini yağı ile ovma yöntemini uygulayabilirler.
Retin A Tedavisi: Retin A sadece reçeteyle kullanılan ve sadece yeni oluşan çatlaklarda etkili olan bir kremdir. Hamile kadınlar bu tedavinin güvenli olup olmadığı konusunda hekimlerine danışmalıdırlar.
Su içmek: Genelde insanların günde en az 8 bardak su içmeleri tavsiye edilir. Bu özellikle ciltteki çatlakları önleme konusunda da yardımcı olacaktır.
Vücudun su ihtiyacını karşılamak cildin nem ihtiyacını da karşılayacak ve çatlak oluşumunu önleyecektir. Sağlık bir cildin anahtarı yeterince su içerek vücudun su ihtiyacını karşılamaktır. Bu gebelikteki çatlak oluşumları için de faydalı olacaktır.
kullanılabilir. E vitamini hapları, e vitamini içeren cilt kremleri veya beslenme yoluyla ( badem ) cilt çatlaklarına çözüm bulunabilir.

Bu Da Doğumda Oluşan Karın Çatlaklarına Masaj Yağı Uygulama Yöntemi

Malzemeler:
100 ml susamyağı
10 damla nane yağı
Yapılışı:
Nane esansı ile susam yağı karıştırılır ve cam şişeye konur.Sorunlu bölgeye aşağıdan yukarıya doğru masaj yapılarak uygulanır.Günde bir defa uygulamak yeterlidir.
Doğum Sonrasında Karın Çatlaklarını Giderme
Malzemeler:
1 damla gül yağı
2 damla gül ağacı yağı
100 ml badem yağı
Tüm malzemeler karıştırılır.Cam bir şişeye konur.Günde bir defa masaj halinde karın bölgesine sürülür.

Hiç yorum yok