Göz Yorgunluğunu Giderme Yöntemleri

Göz yorgunluğu günümüz yaşantısında yoğun iş temposu sonucunda sık meydana gelmektedir.Ayrıca  teknolojinin hayatımıza girmeside göz yorgunluğuna neden olan önemli faktörlerden birisidir.
Bu egzersizleri düzenli bir şekilde yaparsanız göz yorgunluğunuz gidecektir çok rahatlayacağınızdan eminim çünkü ben denedim ve çok memnun kaldım.

Göz yorgunluğunu gideren egzersizler

*Avuçlamak, göz yorgunluğunu azaltmak, rahatlama sağlayarakgörüşü iyileştirmek için en iyi yöntemlerden biridir. Avuçlarınız ısınana kadarbirbirlerine sürtün. Gözlerinizi kapatın ve avuçlarınızla üstlerini örterekgiren tüm ışığı engelleyin. Ancak avuçlarınız göz kapaklarına değmesin. Şimdigözlerinizi açın ve bir süre karanlığa odaklanın. Bu sayede optik sinirlerrahatlar.
*Rahat bir pozisyonda oturun. Kafanızı oynatmadan, yavaş vesürekli bir hareketle gözlerinizi mümkün olduğu kadar sağa götürün. Daha sonraaynı şekilde en sola kadar götürün. İki taraf için de üç kere tekrarlayın vesonra gözleri ortaya getirerek birkaç nefes süresince rahatlayın.
*Gözleriniz açıkken, gözlerinizi saat yönünde dairesel birhareketle döndürün. Üç tam çember çizdikten sonra ortaya getirin. Gözlerinizikapatın ve bir nefes boyunca rahatlayın. Sonra gözlerinizi açarak aynı hareketisaat yönünün tersine yapın. Gözlerinizi ortaya getirin, kapatın ve rahatlayın.
*Bir göz yastığıyla rahatlamak, optik sinirleridinlendirirken alın kaslarındaki gerilimi azaltır. Rahat bir pozisyondakafanızı biraz daha yüksekte tutun. Gözlerinizi kapatın ve göz kapaklarınınüstüne birer göz yastığı yerleştirin. 15 dakika boyunca rahatlayın. Yavaşçakalkın ve gözlerinizin yavaşça ışığa alışmasına izin verin. Göz yastığıterapisi özellikle bilgisayar ekranına çok bakanlarda etkilidir. Gözlerinizde problem varsa eğer önce bir doktora başvurunuz muayene olunuz.

Yorumlar