DATÇA GEZİLECEK YERLER

Muğla'nın 13 ilçesinden bir tanesi olan Datça harika bir tatil merkezidir. Muğla'da o kadar çok tatil mekanı var ki hepsi birbirinden güzel. Ancak aralarından biri bu yazımızda sıyrılıyor ve bizlere kendini tanıtıyor. Datça gezilecek yerler ile sizlerle...

Datça'da görülecek o kadar çok mekan vardır ki hiç durmadan sürekli gezseniz bile 1 haftada anca bitirebilirsiniz. Burada bulunan güzel koylar, harika bir deniz ve geceleri romantik bir yürüyüş yapabileceğiniz aşk yolları bulunur. Buraya gelen tatilciler geceleri liman tarafında birleşen kafelerde, barlarda takılarak zaman geçirebilirler. Ya da eşleri ile deniz kenarlarında bulunan restoranlarda harika zamanlar geçirebilirler. Gezilmesi gereken ve zaman geçirilmesi lazım olan yerler çok fazladır Datça'da.
DATÇA GEZİLECEK YERLER
Zamanında Datça Belediyesi'nin Elbruz Denge'ye yaptırdığı aslan heykeli şehrin sembolü halindedir. Bu heykel denize doğru konumlandırılmış ve hayran hayran suları izlemektedir.

Datça'da bulunan Taşlık Plajı harika bir yerdir. Burada Ilıca su değirmeni bulunmaktadır. Bu değirmen şehre harika bir mistik hava katıyor. Yer altından kaynama yapan ılıca suyunun şifaları dilden dile dolaşıyor. Ilıcanın yanında bir de ağaçlık çok güzel küçük bir park bulunuyor. Buraya Kent Park deniyor. Burada bulunan gölet Taşlık Plajına çok yakın bulunuyor. Bu plajda yüzen tatilciler göletten akan su ile duş alıyorlar ve masaj niyetine huzura kavuşuyorlar.

Yukarıda bahsettiğimiz Kent Park görüntü olarak eşsiz bir manzaraya sahiptir. Yaz mevsiminin en sıcak günlerinde bile serinliğinden ödün vermeyen Kent Park gelenleri çok güzel ağırlıyor. Burada ılıca gölet ile birleşik bir vaziyette duran park ziyaret edenlerine mutluluğu tattırıyor.

Datça'nın birbirinden güzel koyu bulunuyor. Bu koylara düzenlenen tekne turları ile gününüzü gün edebilirsiniz.

Tarihi açıdan etkisi ve kalıntıları büyük olan Datça aynı zamanda antik yapılarıyla görenleri etkisi altına almayı başarıyor. Datça'da bulunan Kargı Koyu tatilcilerin çok tercih ettikleri koylar arasında yer alıyor ve buralara günübirlik tekne turları düzenleniyor.

Yarımada özelliği bulunan Datça çok güzel bir köye sahiptir. Bu köyün adı ise Kızlan'dır. Burası Datça'nın en çok rüzgar alan yeridir.

Datça'nın bir diğer görülecek yerlerinden olan Gebekum ziyaretçilerin odak noktalarından biridir. Buranın denizi yüzmek ve su sporları yapmak açısından oldukça elverişlidir. Datça'ya gelenlerin burayı görmeden gitmesi üzücü olur.

Yorumlar