Çarşamba, Ağustos 27, 2014

Yaprak Böceği Özellikleri Nelerdir

Yaprağa Benzeyen Yaprak Böcekleri'nin İlginç ve Sıradışı Özellikleri Sizlerle

Yaprak böcekleri doğa harikası bir yaratıktır.Yaprağa benzediğinden bu böcekler doğada kolaylıkla komufulaj olabiliyorlar bu özelliğiyle harikalar ötesi yaratılmış varlıktır.Ağaçların içinde yürüdüğünüz zaman bu yaprak böceklerini fark etmeniz oldukca zordur.Yaprağa benzeyen kanatları sayesinde yaprakların içinde kaybolurlar kimse anlayamaz düşmanlarındanda bu şekilde saklanmaları oldukca kolaydır.Yaprak böceklerini yaprakdan ayırt etmek oldukca güçtür.
Yaprak Böceği
Yaprağa benzemesini yaradılış özelliğide diye biliriz buna.Sizlerin bu hayvanları daha iyi tanımanız açısından aşşağıda kısa yazı ve video eklenmiştir.Video da bu böcekleri daha iyi tanıma fırsatı bulacaksınız izlemenizi tavsiye ederim.Bu böceği bilmeyen insanlar ormanda gezinirken yaprak böceklerini görsede yaprağa çok benzediği için yaprak sanıp ya üstüne basıp geçecekler yada hiç bir tepki ver meden yoluna devam edecekler.Eğer bunları fark ederlerse de çok şaşırıp kala kalacaklarından emin olabilirsiniz.Bu hayvanlar peygamber devesine çok benziyor sanki onların neslinden geliyorlar.

Yaprak böcekleri Güneydoğu Asya ve çevresindeki adalarda yaşamaktadır. Bu böceğin en tipik özelliği, yaprağa benzeyen vücududur. Bu nedenle, insanlar yaprak sanıp üstüne basarak öldürürler. Dişisi 10 cm. erkeği ise daha küçüktür.

Yaprak Böcekleri Belgeselini İzleye Bilirsiniz


Gündüz yaprakların arasında tam kamuflaj durumunda saklanan bu böcek, gece besin aramaya çıkar. Küçük kuşlara saldıracak kadar yırtıcıdır. Dişi, gri renkte büyükçe yumurtalar bırakır. Yumurtadan çıkan genç yaprak böcekleri, yetişkinlik çağına gelmeden önce sayısız metamorfoza uğrar, renk ve biçim değiştirir.Küçük böceklerdir ama yırtıcı bir böcek türüdür.Şimdi belgeseli izleyelim bu hayvanlara hayran kalalım iyi seyirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder