Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer

Sivilce izleri ve Lekeleri için Doğal Maske Tarifleri

Maskenin Hazırlanışı ve Kullanma Şekli:Bir yumurtanın akı, bir çay kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı balı, iki yemek kaşığı pastane mayasıyla karıştırarak cildinize sürün. 20 dakika cildinizde beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve ıslak kalmayacak şekilde güzelce kurutun.
Elma Sirkesi Maskesi Tarifi: Her akşam yatmadan önce bir miktar pamuğu elma sirkesine batırıp yüzünüze sürün ve Yüzünüze masaj yaparak elma sirkesini cildinize yedirin. Yaklaşık yarım saat sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve bir cilt nemledirici sürerek maskeyi sonlandırın.Elma sirkesi sivilce lekelerinden dolayı oluşan çukurların doldurulmasını sağlamanın yanında izlerin de yok olmasını sağlamaktadır.
Toz Şeker Tarifi: Cilt yenileyici özelliği bakımından çok ama çok etkilidir. Tam bir doğal Peeling etkisi yaratır. 1 Çay bardağı suya yaklaşık 5 çay kaşığı kadar şeker katarak iyice karıştırın ve şekerin çözünmesini sağlayın. Daha sonra bu suyu yüzünüze güzelce sürün ve kurumasını bekleyin. Şekerli su yüzünüzde kuruduktan yaklaşık 20 dk sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın ce güzelce kurulayın.
Bal Maskesi Tarifi: Kuru ciltler için oldukça etkilidir. Cildimizin nemli olmasını sağlayan Bal, aynı zamanda cildi besleyerek sivilce ve sivilce lekerini geçirir.

Sivilce izleri için maskeler

Elma sirkesi: Cildin temizlenmesinde, lekelerin doldurulmasında ve giderilmesinde önemli bir yere sahip olan elma sirkesi, akşam yatmadan önce cilde pamukla sürülmelidir. İçeriğindeki vitaminlerle cildinize oldukça faydalı olacaktır.
Toz şeker: Cilt için peeling görevi yapacak olan tos şeker, cildin kendi rengini bulmasını da sağlayacaktır. Akşamları temizlenmiş olan cildinize süreceğiniz nemli tozşeker, 10 dakika kadar kaldıktan sonra yumuşak bir sabunla yıkanmalıdır. Bu aynı zamanda cildin daha gergin olmasına da fayda sağlayacaktır.
Bal: Cildinizin kaybettiği vitaminleri ve sıvıyı bal sayesinde yeniden kazanabilişiniz. Balı doğal haliyle cildinize sürerek, bir süre sonra yıkadığınızda sizde gözle görülür şekilde farklılığı anlayacaksınız.
Buz uygulaması: Cildin üzerinde bulunan kırmızılıkların ve kabarıklıkların giderilmesine yardımcı olacak olan buz, acil durumlarda fayda sağlayacaktır.

Sivilce izlerine iyi gelen bitkiler

Marul: Cilt ve sivilce izlerine karşı 3 bardak suyun içerisine 25 gram marul doğrayıp kaynatınız. Bu suyla sabah ve akşam cildinizi temizlediğinizde izlerin azaldığını göreceksiniz.
Ceviz yaprağı: Bir bardak suyun içerisinde kaynattığınız taze veya kuru ceviz yaprağının suyuyla cildinizi silerseniz, lekelere iyi geldiğini göreceksiniz.
Sabun otu: Sabun otu kökünü suda kaynatarak, bu suyla cildinizi silerseniz, sivilce izlerinde etkili olacak bir karışım olduğunu göreceksiniz.
Sinir otu: Ezmiş olduğunuz sinir otunun suyu sivilcelere, aknelere ve lekelere karşı faydalı olacaktır. Bu suyu sivilcelerin ve lekelerin üzerine tatbik etmelisiniz.

Hiç yorum yok