Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı ve garantili bir şekil saç uzatma yöntemlerini sizlere sunuyorum.Bu uygulama denenmiş ve sonuç alınmış bir yöntemdir.

Saçların Çabuk Uzaması İçin Saç Derisinin Önemi

Saç bakımı saç köklerinden başlar. Saç tellerinin dokusu ne kadar iyi, ne kadar parlak olursa olsun saç köklerine gereken özeni göstermezseniz saçlarınız bir süre sonra zayıf ve donuk görünmeye başlayacaktır. Saç köklerini güçlendirmek için yapmanız gereken 3 şey var; birincisi saç derisini temiz tutarak bakteri, yağ oluşumunu engellemek, ikincisi düzenli masaj yaparak kan dolaşımını arttırmak, sonuncusu ise doğal yağlarla kurumasını engellemek. Bu 3 temel kuralı uygularsanız saç köklerini güçlendirip, cilt hastalıklarına ve kepeğe karşı koruma sağlamış olursunuz.

Doğal Yağlarla Saç Bakımı

Sitemizin birçok sayfasında doğal yağlarla saç bakım önerilerini bulabilirsiniz. Doğal yağlar uçucu ve taşıyıcı olarak ikiye ayrılır. Uçucu yağlar arasında lavanta, limon, biberiye yağı gibi yağları sayabiliriz. Zeytinyağı, badem yağı, Hint yağı gibi yağlarda taşıyıcı yağlar arasındadır. Uçucu yağları direk saç derisine uygulamak tahrişe neden olabileceğinden bu tipteki yağlar taşıyıcı yağlar ile inceltilerek kullanılmalıdır. Örneğin saç derinize masaj yapmak için lavanta yağı kullanacaksanız 1 çay kaşığı lavanta yağını 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırabilirsiniz. Doğal yağlar saç derisini yumuşatırken saç tellerini nemlendirir, cildi korur ve uçların kırılmasını gözle görülür oranda azaltır.

Saçların Çabuk Uzamasına Yardımcı Ürünler

Çabuk saç uzatmak için eczanelerde ve sağlık marketlerde satılan pek çok saç kozmetiği bulabilirsiniz. Bu ürünler dışında B kompleks vitaminleri, A ve C vitamini içeren multivitamin takviyeleri saçların sağlıklı uzaması
için size yardımcı olabilir. Bunlar dışında özellikle saç uzaması üzerinde olumlu etkisi bulunan vitamin ve doğal ürünler arasında beta-karoten, keten tohumu yağı, silis, ısırgan otunu sayabiliriz. Herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle düzenli olarak ilaç kullanıyorsanız veya saç derisini etkileyen bir rahatsızlığınız varsa bu ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışarak olası yan etkileri hakkında bilgi alın.

En hızlı saç çıkartma yöntemi sizlerle

İlk haftalarda ölmek üzere olan saçlar kendisini atacaktır endişelenmeyin sonrasında yeni gelen saçların keyfini çıkarın.Sonuç veren bir ev bakımı! Çok acil saç uzatma çözümü arayanlara en zahmetli ama en güvendiğim önerimdir.
Malzemeler :
1 çay bardağı ilik
1/2 çay bardağı zeytinyağı
1 tatlı kaşığı badem yağı
1 tatlı kaşığı hint yağı
1 tatlı kaşığı hindistancevizi yağı
1 bemiks ampul

Hazırlanışı ve uygulaması

Kemik iliğini kasabınızdan gidip rica edeceksiniz hazırlıyorlar .İliği benmari usulu eritip süzerek cam bir kaba alıyoruz ve hızlıca kalan malzemeleri karıştırarak ekliyoruz zira çabuk donan bir yağ .Kokusu biraz rahatsız edebilir dilerseniz menekşe yağı damlatabilirsiniz...Saç diplerinizden başlayarak tüm boylara yediriyoruz.Ben boya fırçası ile  tutamlara ayırıp sürerek tüm saça nüfuz etmesini sağlıyorum.Hafif bir friksiyon şeklinde masajın ardından streç film  yoksa bone ile sarıp fön makinesı yardımıyla 1-2 dakika ısı verdikten sonra 1.5 saat bekletiyoruz ya da en az 45 dakika!
İçerdiği ilik sebebiyle epey koyu bir yağ karışımı elde ettiğimizden yıkaması biraz zahmetli olacaktır defalarca şampuanlamak da iyi bir şey değil sonuçta ama bunun da çözümü var  :) Saçlarınızı su ile arındırma işlemine  girmeden önce sadece şampuanla saçımızı köpürtüyoruz ardından su ile biraz daha köpürtüp sonra rutin yıkama işlemine geçebilirsiniz . Hatta arındırıcı şampuanları da tercih edebilirsiniz bu tarz işlemler sonrası epey kurtarıcı oluyor benden söylemesi...Arındırdıktan sonra saçınızda herhangi bir koku kalmıyor gönlünüz rahat olsun.Kürü  İlk ay haftada bir kez, ikinci ay 2 haftada 1, üçüncü ay ise ayda 1 kere uygulayın.Üstelik saçlara süper bir parlaklık veriyor  hasarları tamir edip koruyor uzamanın yanı sıra : ) Etkisini ise üçüncü ayda rahatlıkla fark edebilirsiniz.

Yorumlar