Ultrasonda bebek ne zaman görülür

Doğal olarak anne adayları bebeğini merak eder ve anne bebeğini karnında görmek ister sadece anneler değil baba adaylarıda yavrusunu anne karnında gebelik kesesinde görmek ister.
ultrasonda bebek ne zaman görülür
Çiftler bu yönteme bebekleri varmı yokmu emin olmak için başvurur bu aşamadan sonra merak edilen bebeğin cinsiyetidir yani kızmı? erkekmi?.

Doğal olarak merak etmeyen yoktur sanırım. Kısaca sizlere gebelik kesesi ne zaman görülür, bebeğin kalp atışları ne zaman duyulur ve cinsiyeti ne zaman belli olur anlatacağım.

Ultrasonda gebelik kesesi ne zaman görülür

Adet döneminin gecikmesinden ve gebelik kesinleştikten sonra Ultrasonda ilk olarak 5 veya 6 hafta sonra gebelik kesesi görülür. Yanlış anlaşılmasın diye tekrar belirtiyorum bebek değil gebelik kesesi görülebilir.

Bebeğin kalp atışları ne zaman duyulur

Gebelik dönemi 6 hafta 4 günlük olması halinde karından yapılan ultrasonografi sayesinde kalp atışları duyulabilir. Bebeğin kalp atışları anne ve baba adaylarını ap ayrı heyecan saracağından eminim. 8 Hafta sonrasında hareketleride izlenebilir.

Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur

Merak edilen diğer konuda bebeğin cinsiyeti ailelerde cinsiyet anne ve baba tarafını hep ikiye bölmüştür.

Birisi kız olmasınınister diğer taraf ise erkek yani zor durumda kalan hep anne ve babalardır olsun dert olsunda böyle olsun değilmi. Evet bebeğin cinsiyeti 12. haftadan itibaren vajinal ultrason ile veya 16. haftadan itibaren karından yapılan ultrason ile net olarak görülebilir.

Aslında cinsiyet önemli değildir sağlıklı doğması ve hayırlı bir evlat olması her şeyden önemlidir. Kız olsun erkek olsun canları saolsun yeter.

Yorumlar