Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır

Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır, Faydaları ve Zararları Nelerdir

Sarımsak çayı bir çok ünlünün zayıflamasında yardımcı olduğu için zayıflamak isteyenler sarımsak çayını tercih etmeye başladı.Doğru kullanımda tüketimde yani sarımsak çayı ile kilolarınızdan sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz.Bu çayı sabah ve akşam birer bardak tüketebilirsiniz.Bu çay diyet yapanların diyet sürecinde yağ yakmasına yardımcı oluyor.Bilincsiz bir tüketim bu çayı sağlığınızdan da edebilir sizi aşşağıdaki uyarılara lütfen dikkat edelim.Salata ve çorbanın diyet listelerinde eksik edilmemeli, ekmekten özellikle de beyaz ekmekten uzak durulmasını önermektedirler uzmanlar tarafından. Bazı kişiler sarımsağın kokusundan rahatsız olur şimdi akıllara bu soru geliyor sarımsak çayı nasıl kokuyor bu çayın fazla rahatsız edici kokusu yoktur.Kolay ve rahat bir şekilde bu çayı içe bilirsiniz.

Bu çay nasıl popiler oldu

Sarımsak çayı, Angeline Jolie nin 8 kilo vermesini sağlayan doğal bir çaydır. Sarımsak çayının angeline jolie yi zayıflatmasından sonra önce holywoodda sonra da tüm dünyada zayıflamak isteyenlerin ilk tercihi olmuştur.

Sarımsak çayının faydaları

Sarımsak çayı metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur,Sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olur.Bağırsakların çalışma hızını dengelerTokluk hissi vermeye yardımcı olur,Açlığı bastırır,Antioksidan deposudur,Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir,Zayıflarken vücudun halsiz düşmesini engellemeye yardımcı olur.Vücuda enerji ve zindelik verir.

Malzemeler:

Sarımsak
Zencefil
Limon suyu
Bal

Yağları yakan sarımsak çayı,sarımsak çayı nasıl yapılır işte tarifi

2 bardak suyun içine 4-5 adet parmak ucu büyüklüğünde taze zencefil veya 4-5 adet parçalanmış kuru zencefil koyun. Yaklaşık 6 dakika kadar kaynatın. Daha sonra karışımın içine 2 adet büyük veya 3 adet küçük sarımsak ve yarım tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu katın. Ilınınca 2 küçük kahve kaşığı bal ekleyin. Bu çaydan her sabah ve akşam birer fincan için. Sarımsak çayını, çok açken veya çok tokken içmeyin. Hedeflediğiniz kiloya inene kadar birkaç hafta süreyle belirtilen oranda tüketmeye devam edin.

Uyarılar: bu uyarulara dikkat edin!

*Bu tür ilaç kullanan kişilerin doktora danışmaları gerekir. 
*Çok açken de çok tokken tüketmemeliyiz.
*Sarımsağın da yetişkinler için günlük güvenilir tüketim miktarı 2-4 diş arasındadır. 
*Zencefilin güvenli kullanımı kişinin kg başına günde 2 gramdır.
*Gastrit, ülser, reflü gibi sindirim sistemi rahatsızlığı olanlarda da sarımsak suyu mide yanmasına neden olabilir.
*Yoğun egzersiz yapanlarda güvenilir tüketim miktarı aşılmasa dahi, yorgunluğa sebep olabilir.
*Kan sulandırıcılarla birlikte içmeyin.
*Zencefil çayı, kan sulandırıcı ilaçlar, aspirin ve anti-inflamatuar (iltihap önleyici) ilaçlar ile etkileşmektedir.
*Ameliyat olacak bir kişinin, ameliyat öncesinde uzun süredir zencefil çayı tüketmesi kan pıhtılaşmasını güçleştirebilir. Bu nedenle ameliyattan en az bir hafta önce tüketiminin kesilmesi önerilir.
*Kan sulandırıcı ilaç kullananların sarımsak çayı tüketiminden mümkün olduğu kadar kaçınması gerekiyor.
*Aynı zamanda tansiyon düşürücü ilaçlar kullananlarda da kan basıncının aşırı düşmesine yol açabilir.
Bu uyarıları göz önünde bulundurarak bir hastalığınız varsa kendi kafanıza göre uygulamayınız.Önce uzamn bir doktora başvurunuz o size yol göstercektir.

Yorumlar