Diego Ribas Artık Resmen Fenerbahçeli Oldu

Diego Ribas Fenerbahçeye Transfer Oldu
Fenerbahçe, transferi için anlaştığı Brezilyalı futbolcu Diego Ribas ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.
Diego, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda düzenlenen törende kendisini üç yıllığına sarı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da katıldığı törende, kulüp CEO'su Hasan Hakkı Yılmaz ile bazı yönetim kurulu üyeleri ve Diego'nun ailesi hazır bulundu.
Başkan Yıldırım, tören sonrası 10 numaralı çubuklu sarı-lacivertli formayı Diego'ya verdi ve beraber fotoğraf çektirdi.Yeni transfer, törende yaptığı konuşmada Fenerbahçe ile daha önce de transfer için kontak kurduklarını, sonunda başardıklarını ifade ederek, "Çok mutluyum. Böyle büyük bir camiada olduğum için gurur duyuyorum" dedi.
Başkan Yıldırım ise 2009'da Diego'nun ailesinin İstanbul'a geldiğini, Fenerbahçe'ye transferi için kendisiyle görüştüğünü ancak günün şartlarında maliyeti yüksek olduğu için transferin gerçekleşmediğini açıklayarak, "Diego 5 yıl sonra bugün burada. Diego Ribas'ı anlatmaya gerek yok. Bütün dünya onun oyunculuğunu, karakterini, her şeyini biliyor. Güçlü, kuvvetli bir aile olan takımımıza yeni bir fert geliyor. Bu takımla uyum içinde olacağını ve katkı yapacağını umuyor ve bekliyoruz. Fenerbahçe'ye hayırlı olsun. İnşallah uzun yıllar burada kalarak kulübe hizmet eder." dedi.
Kulüp CEO'su Yılmaz, böylesine kariyerli bir oyuncunun takıma katılmasını memnuniyetle karşıladıklarını vurgulayarak, "Biz büyük bir aile olmanın yanında çok uluslu bir aileyiz. Dünyanın her tarafında milyonlarca Fenerbahçelinin yanı sıra dernekler var. Takımımızda 4 kıtadan 11 değişik ülke vatandaşı oynuyor. Biz artık aile olmanın yanı sıra farklı kültürleri de bir araya getirebilen önemli bir yapıyız. Dördüncü yıldıza katkıda bulunacağı için büyük memnuniyet duyuyoruz" ifadelerini kullandı.
Diego, sarı-lacivertli takımda Alex de Souza'nın ayrılığından sonra kimseye verilmeyen 10 numaralı formayı giyecek.
Brezilyalı futbolcunun, maç başı ve primler dahil olmak üzere yıllık net 3,5 milyon euro ücret alacağı açıklanmıştı.Başarılar dilerim.

Yorumlar